Velká Británie – Slovensko 1:2 (kon.) | Norsko – Itálie 4:1 (kon.) | Švédsko – Bělorusko 0:1 (kon.)
Kazachstán – Finsko 2:1 (3:1 po s.n.) | Dánsko – Švýcarsko 0:1 (kon.) | Kanada – USA 1:5 (kon.)
Švédsko
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Bělorusko
Neděle 23.05.2021, 15:15Mistrovství světa • Skupina A

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:37:15)

Povedená třetí část rozhodla o osudu zápasu, ve kterém sice Švédi měli optickou převahu, fakticky se jim však Bělorusové zvládli vyrovnat. A co víc, díky svému důrazu a nasazení, skvělému výkonu brankáře Taylora a gólové akci z 41. minutě získali zápas na svou stranu.

Postarali se tak o další velké překvapení šampionátu v Rize.

Nejlepší hráči utkání: Danny Taylor, Nils Lundkvist

Bělorusko asi připisuje historickou výhru! Dávají tak vzpomenout na podobný úspěch proti Švédsku z čtvrtfinále olympiády 2002 (4:3).

59:48
    Domácí kombinují jen u mantinelu, soupeř jim nedává prostor.

59:26
    Tömmernes nabil Olofssonovi, který zasáhl hrudník Taylora.

59:10
    Oddechový čas pro Bělorusko.

59:10
    Zakázané uvolnění Běloruska, vhazovatz se bude po levici Taylora.

58:23
    Všechny střely zatím skončily buď mimo, nebo na výstroji Bělorusů.

58:00
    Švédský kapitán od modré jen nastřelil před ním stojícího Bělorusa.

57:34
    Hra rychle přerušena, švédský trenér reaguje tím, že si bere oddechový čas. Vhazovat se bude před brankářem Taylorem.

57:24
    Švédové nemají na co čekat, brankář Reideborn peláší pryč z brány na střídačku.

57:16
    Komarov chtěl dorazit volný puk, kvůli čemuž se dostal do konfliktu s obráncem Pudasem.

56:56
    Švédové podstupují jeden souboj za druhým.

55:59
    Obětaví Bělorusové vzorně padají do střel, 4 minuty před koncem už doufají, že na výhru jim bude stačit důsledné bránění.