Velká Británie – Dánsko 2:3 (po pr.) | USA – Kazachstán 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 0:7 (kon.)

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný Čech ani Slovák.

1. Cam Talbot (MNS) 48 zákroků
    2. Alec Martinez VEGI) 1+0
    3. Mark Stone (VEG) 1+0 (07:17:08)

Vegas mělo možnost sérii doma ukončit, jenže hrubě podcenilo první třetinu, ve které ze sedmi střel dostalo tři góly. Ve zbytku zápasu byli domácí lepší, ale nedokázali utkání dostat do prodloužení. Série pokračuje šestým zápasem v Minnesotě.

59:22 Nico STURM - 2:4

59:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je to jasné, je hotovo. Série bude pokračovat v Minnesotě. Puk do prázdné branky dostal NICO STURM.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

58:31
    Puk je v obranném pásmu Vegas, mají ho domácí.

57:40
    Wild znovu dostali hru do středního pásma. Následně znovu hosté vyhazují.

57:30
    Domácím hráčům už mnoho času nezbývá.

57:07
    Hostující celek se bez problémů brání. Vegas čeká na výraznější šanci.

56:38
    Vegas se nemůže dostat do útočného pásma.

56:14
    Hosté drží hru daleko od své branky.

56:00
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.

56:00
    Alex Pietrangelo (Vegas) znovu pálil, ale ani tentokrát nebyla jeho rána nebezpečná.

55:33
    Nick Bonino (Minnesota) vyhodil tak, aby z toho nebyl icing, tento styl hry hostům vyhovuje.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Vegas prohrává o jednu branku, Wild hrají takticky výborně.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Mark Stone (Tuch, Holden), 30. Martinez (Pietrangelo, Stephenson) – 10. Kaprizov (Zuccarello), 12. Parise (Brodin, Dumba), 17. Greenway (Addison), 60. Sturm

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Whitecloud, Holden – Tuch, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, P. Brown, Reaves.
    Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Cole, Addison – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise, Hartman, Fiala – Bonino, Sturm, Bjugstad.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Daisy, Cormier

Diváci: 12 156