Bělorusko – Švýcarsko 0:6 (kon.) | Itálie – Kanada 1:7 (kon.) | Švédsko – Slovensko 3:1 (kon.)
Finsko – Lotyšsko 3:2 (po pr.)
Itálie
1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Kanada
Neděle 30.05.2021, 15:15 • Riga Arena • Mistrovství světa • Skupina B

To je prozatím vše z Riga Areny, díky za pozornost a na počtenou zase u dalších onlajn přenosů z letošního světového šampionátu v ledním hokeji. (17:34:25)

Máme za sebou další duel skupiny B, ve kterém Kanada splnila svou povinnost a porazila Itálii 7:1. Ve třetí třetině pokračoval nastavený trend z předchozích čtyřiceti minut. A tedy Kanada v tlaku a Italové museli bránit nájezdy Javorových listů. Dobrý výkon podal po svém nástupu Davide Fadani, mladý brankář ročníku 2001 a rodák z Milána. O poslední gól duelu se postaral Brandon Pirri, jenž se postaral o sedmou branku. Kanada tak stále bojuje o čtvrtfinále a o jejím osudu rozhodnou zbývající duely skupiny B, protože Javorové listy nemají stoprocentní kontrolu nad svým osudem. Musí však bezpodmínečně porazit Finy, aby se přiblížili k postupu do čtvrtfinále.

Nejlepší hráči dnešního duelu:

Davide Fadani (ITA)
    Andrew Mangiapane (CAN)

Střely na branku ve třetí třetině – 3:19 (celkem 14:49).

59:34
    Závěr duelu tedy dohrají v početní převaze Italové, Perfetti dostal dvě minuty za podrážení.

59:23
    Italové budou hrát přesilovku, nyní to zkouší v šesti proti čtyřem.

58:49
    A opět Hagel! Ten si vyčkal na italské střídání a v rychlosti najel do pásma. Golfákem následně nepřekonal brankáře soupeře. Dobrý zákrok Fadaniho.

58:13
    Další zajímavá akce, Hagel dostal přihrávku před takřka prázdnou branku. Ale vůbec netrefil puk.

57:43
    Ke střele se odhodlal Jacob Bernard-Docker, jeho pokus švihem končí na zadním mantinelu. Italové následně vyhazují pryč z pásma. Je z toho zakázané uvolnění.

57:05
    Zbývají necelé tři minuty do konce. Kanada je opět v útočném pásmu.
    55:54 Brandon PIRRI - 1:7

55:54
    Kanada právě vstřelila branku!
    Za svou aktivitu v dnešním duelu si forvard BRANDON PIRRI rozhodně gól zasloužil. Zpoza branky mu přihrál Brown a kanadská třiasedmdesátka z bezprostřední blízkosti překonala Fadaniho. 1:7! Asistence: Connor Brown a Adam Henrique.

55:07
    Kanadský tlak nyní trochu opadl, čtvrtá formace se nedokáže dostat přes italskou hráz ve středním pásmu.

53:58
    Stecher nahodil na brankáře Fadaniho, který puk vyráží na zadní mantinel.

53:15
    Kanada opět vpředu! Hagel hledal před brankou Danfortha, našel však jen hůl italského obránce Miglioranziho.

52:31
    Další kanadská šance, z podobného prostoru jako před chvilkou Bunting, pálil tentokráte Comtois, ale Fadani puk vyráží do ochranné sítě.

51:56
    Opět Bunting, ten to zkusil příklepem z levého kruhu, ale Italové střelu blokují do ochranné sítě.

51:45
    Od Beaudina dostal nabito Bunting, jeho pokus byl však tečovaný a zamířil mimo.

Jiří Michal

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 31. Miceli (Pitschieler) – 3. Perfetti (Schneider, Foudy), 9. Mangiapane (Co. Brown, Henrique), 12. Stecher (Anderson-Dolan), 12. Henrique (Mangiapane), 35. Mangiapane (Co. Brown, Ferraro), 38. Comtois (Mangiapane, Co. Brown), 56. Pirri (Co. Brown, Henrique)

Itálie: Fazio (12. Fadani) – Pietroniro, Trivellato, Glira, Spornberger, Miglioranzi, Casetti, Marchetti, Gios – Miceli, Petan (A), Frank (C) – Hochkofler, Giliati, Andergassen – Gander, Bardaro, Frigo (A) – Pitschieler, Deluca, Magnabosco.
    Kanada: Hill (DiPietro) – S. Walker, Ferraro, Power, Stecher (A), Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Henrique (C), Co. Brown (A), Mangiapane – Vilardi, N. Paul, Comtois – Danforth, Hagel, Bunting – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti – Pirri.

Rozhodčí: Ansons (LAT), Vikman (FIN) – Hynek, Ondráček (oba CZE)