Boston – Toronto 4:6 (kon.) | Tampa – Carolina 4:3 (po pr.) | Florida – Montreal 7:4 (kon.)
Columbus – NY Islanders 3:4 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:3 (kon.) | Nashville – Ottawa 4:1 (kon.)
Minnesota – Philadelphia 4:1 (kon.) | Calgary – Colorado 1:2 (kon.) | Anaheim – Dallas 2:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 1:0)
Carolina Hurricanes
Středa 30.03.2022, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou středu a všem Arnoštům vše nejlepší k svátku! (04:02:19)

Vhazování 32:29

Utkání v Amalie Arena sledovalo 19 092 diváků.

Ve vyrovnaném utkání byla znát únava Caroliny, neboť ta hrála třetí zápas ve čtyřech dnech proti silnému soupeři na venkovním kluzišti. Tampa Bay byla po většinu času aktivnějším celkem, především ve třetí třetině měla výrazně navrch. Vstřelit gól pro ni ale nebylo snadné, nicméně skvěle zafungovaly přesilovky. V nich dali Lightning tři góly, což je proti tomuto soupeři mimořádný výkon. Canes totiž měli před dnešním utkáním procentuálně nejlepší oslabení v lize.

60:52 Steven STAMKOS - 4:3

60:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Od levého mantinelu na střed vybruslil STEVEN STAMKOS, jenž si narazil puk s Kučerovem, ale poté sám vypálil zápěstím. Puk zavěsil nádherně pod víko, Raanta byl bez šance. Asistence: Nikita Kučerov a Anthony Cirelli.

60:26
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Staal – 2 min., držení).

60:11
    Domácí se ihned hnali do útoku, Victor Hedman chtěl zleva přihrát před branku Stamkosovi. Pas ale zastavil Jaccob Slavin.

60:01

Vyrovnaný zápas dostal v posledních minutách třetí třetiny skvělý náboj, oba týmy měly své šance. O dost víc jich ale měla domácí Tampa Bay, kterou mnohokrát skvěle zastavil až Antti Raanta. Do prodloužení se tedy můžeme těšit na skvělou show.

60:00

59:20
    Kučerov se ještě jednou dostal za obranu, přehazoval si puk na forhend, jenže ho zezadu vyrušil Brett Pesce.

58:30
    Dalo by se čekat, že za vyrovnaného stavu se v posledních minutách budou oba týmy soustředit už jen na obranu. Opak je však pravdou, hra je teď snad otevřenější, než byla celý zápas.

57:04
    Lightning ujeli ve dvou proti jednomu, Corey Perry se rozhodl vyřešit situaci sám. Z pravé strany udělal kličku na střed, takže zakončoval betonem, ale Raanta ho vychytal.

56:49
    Anthony DeAngelo si sjel po levé straně až k brance, rychle míchal s pukem a připravil si střelu zápěstím. Vasilevskij ji vytěsnil ramenem, ale jeho spoluhráči, kteří už byli dlouho na ledě, vyhodili na zakázané uvolnění.

55:28
    Steven Stamkos z pravého rohu centroval před branku, kde sice nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, ale málem si puk do vlastní branky srazil Brett Pesce.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 21. Killorn (Kučerov, B. Point), 30. Hedman (Cirelli, Stamkos), 47. B. Point (Stamkos, Kučerov), 61. Stamkos (Kučerov, Cirelli) – 8. Niederreiter (J. Staal, Cole), 29. Jarvis (T. Teräväinen), 37. Aho (A. DeAngelo, Jarvis)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, Sergačjov, C. Foote, Bogosian – Kučerov, B. Point, Stamkos (C) – Killorn (A), Cirelli, Palát – N. Paul, Colton, Hagel – Perry (A), Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper.

Carolina Hurricanes: Raanta (F. Andersen) – A. DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Brendan Smith – Jarvis, Aho (A), T. Teräväinen – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Domi.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Rozhodčí: Hebert, McIsaac – Barton, MacPherson.

Diváci: 19 092.