Ottawa – New Jersey 5:4 (po pr.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 1:5 (kon.)
Boston – Florida 4:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:4 (kon.) | Toronto – Detroit 3:0 (kon.)
Washington – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Calgary 4:5 (po pr.) | Minnesota – Arizona 3:5 (kon.)
Dallas – Vegas 3:2 (1:0 po s.n.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.) | Vancouver – Seattle 5:2 (kon.)

3. Brady Tkachuk (OTT) 0+3 (06:51:35)

Statistiky: Střely na bránu: 34-41; Zablokované střely: 17-8; Vhazování: 51%-49%; Hity: 32-24; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Pavel Zacha sice přispěl gólem a asistencí k tomu, že Devils vybojovali bod na ledě Otttawy, ukončit sérii tří porážek v řadě se jim ale dnes nepodařilo. Prodloužení rozhodl fantastickým gólem Drake Batherson. Parádní zápas odehrál Brady Tkachuk, který asistoval u tří z pěti gólu Senators. Tim Stützle a Nolan Foote skórovali dvakrát. Konec. Ottawa Senators 5 New Jersey Devils 4.

63:17 Drake BATHERSON - 5:4

63:17
    Ottawa právě vstřelila branku!
    DRAKE BATHERSON ukončil zápas parádní akcí, když se v pravém kruhu uvolnil stahovačkou a bekhendem zasunul puk mezi betony brankáře – 5:4! Asistence: Tim Stützle a Erik Brännström.

62:17
    Josh Norris se dostal v rychlém sledu ke třem střelám, jenže ani jedna za zády brankáře neskončila! Poslední přišla z vrcholu mezikruží.

61:13
    Ottawa sice vystřelila na pravém křídle, jenže ke střele došlo až po skončení přesilové hry Sens, a Mackenzie Blackwood po sevření kotouče přerušil hru. Stále 4:4.

60:16
    Senators nastoupili do prodloužení se čtyřmi útočníky, Josh Norris ale na pravém křídle ztratil stabilitu a Devils se podařilo podél střídaček úspěšně vyhodit kotouč.

60:01

Senators třikrát vedli o dvě branky, jenže v posledním případě nedokázali náskok udržet a zásluhou Pavla Zachy jde zápas do prodloužení, v jehož úvodu budou domácí dohrávat přesilovou hru. Skóre po třetí třetině tohoto zápasu. Ottawa Senators 4 New Jersey Devils 4.

60:00

59:06
    Dawson Mercer fauloval v levém rohu útočného pásma a za zbytečný faul dostal dvě minuty za krosček. Sens si vzali timeout, protože mohou rozhodnout střetnutí.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:31
    Brady Tkachuk je v letošním ročníku jediným hráčem, který vyslal na bránu soupeře více než 250 střel a zároveň předvedl více než 250 hitů.

57:59
    Poměrně dlouho se hrálo bez přerušení, Devils se ale nyní ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru.

54:58
    Po krátké komerční přestávce se opět hraje a za nerozhodného stavu 4:4 míříme do prodloužení.
    54:04 Dylan Gambrell pak nedokázal využít samostatného úniku

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Chabot (B. Tkachuk, Stützle), 21. Batherson (B. Tkachuk, Hamonic), 37. Stützle (B. Tkachuk, Norris), 47. Stützle, 64. Batherson (Stützle, Brännström) – 29. N. Foote (Zetterlund, Walsh), 40. N. Foote (Zacha, Ty Smith), 48. Zacha (Bratt), 51. Šarangovič (Severson)

Ottawa Senators: A. Forsberg (F. Gustavsson) – Hamonic, Chabot (A), Zub, Brännström, N. Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, P. Kelly – Sabourin, Kastelic, Tierney.
    Trenér: D.J. Smith

New Jersey Devils: Blackwood (A. Hammond) – Severson (A), Ty Smith, D. Hamilton (A), Graves, Walsh, Bahl – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Šarangovič, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, Zacha, N. Foote – Bastian, M. McLeod, Geertsen.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Pierre Lambert, Conor O’Donnell. Čároví: Julien Fournier, Jonathan Deschamps

Diváci: 13101