Ottawa – New Jersey 5:4 (po pr.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 1:5 (kon.)
Boston – Florida 4:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:4 (kon.) | Toronto – Detroit 3:0 (kon.)
Washington – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Calgary 4:5 (po pr.) | Minnesota – Arizona 3:5 (kon.)
Dallas – Vegas 3:2 (1:0 po s.n.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.) | Vancouver – Seattle 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:5 (kon.)
Minnesota Wild
3:5 (1:0, 0:1, 2:4)
Arizona Coyotes
Středa 27.04.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (04:45:31)

3. Marcus Foligno (MNS) 1+1

Ryan Hartman ještě trefil beton Vejmelky a po závěrečném hvizdu se strhává strkanice. Kdo by to byl před utkáním řekl, že právě tyto dva týmy mohou zápas končit podobným stylem. Na Minnesotě je znát frustrace z porážky v poměru 3:5. Arizona předvedla málokdy vídanou věc a v poslední třetině nasázela čtyři branky. Na 13. pokus se tak dočkala vítězství v základní hrací době, které navíc vychytal český brankář Karel Vejmelka. Ten se nenechal rozhodit ani studenou sprchou v rozmezí 45. a 46. minuty, kdy inkasoval dva góly a stav byl rázem 3:3. Coyotes tak mají poměrně reálnou šanci, že nezakončí ročník na posledním místě.

59:37
    Fiala málem vybojoval čtvrtý faul v utkání, tentokrát jsou sudí benevolentnější.

59:21
    Méně než 40 sekund před koncem si ještě Dean Evason vybírá čas na oddech. Wild už musí všechno tlačil na branku.

58:56
    Wild už samozřejmě nemají co ztratit, v šesti znovu dobývají. Skvělou šanci Kulikoval koncem vyrážečky vytáhnul Vejmelka, který nemá chvíli klidu.
    58:41 Phil KESSEL - 3:5

58:41
    Arizona právě vstřelila branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Nick Schmaltz totiž zvládl získat kotouč, předal ho na PHILA KESSELA a ten si užil krasojízdu k prázdné brance. Arizonu je třeba pochválit za relativně tuhou obranu, ze které tento gól ostatně vzešel. Asistence: Nick Schmaltz.

58:26
    Přenesení Kaprizova nezpracoval Gaudreau. Wild opouštějí třetinu.

58:05
    Drzý průnik Fialy, ale k zakončení nedošlo. Eriksson Ek už z mezikruží pálí, jenže znovu vedle.

57:38
    Stadion je na nohou, Wild tlačí na Vejmelku, ale střela Kaprizova neprošla přes Strälmana, který vyhazuje.

57:29
    Už dvě a půl minuty před koncem sáhnul Dean Evason ke hře bez brankáře. Dosti odvážný krok si bude moci lépe připravit během nadcházející komerční pauzy.

57:06
    Zakázané uvolnění, puk rychle dojel Merrill. To je bezesporu příležitost, jak získat kontrolu nad soupeřem.

56:42
    Na mantinelu zapracoval Nick Schmaltz a raději jde opět rychle střídat. Teď Arizona nemá prostor pro chyby.

56:05
    Zbývají méně než čtyři minuty, další útok rozjede Alex Goligoski. Wild potřebují zabrat podobně jako za stavu 1:3.

55:27
    Karel Vejmelka chtěl nyní pomoct s rozehrávkou, ale puk se kuriózně odrazil a český gólman ztratil orientaci. Měl štěstí, že situace neskončila inkasovaným gólem.

55:01
    Těsná situace v okolí modré čáry, sudí ovšem pustil hru. Greenway tak mohl vypálit ze slotu do hrudě Vejmelky, který odolává.

54:31
    Foligno opět oxidoval před brankou, ale byť se mu podařilo nahození Brodina tečovat, umístil puk jen mimo bránu.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 12. Hartman (Boldy, Kaprizov), 45. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Kaprizov), 46. M. Foligno (J. Eriksson Ek, Greenway) – 39. Strälman (N. Schmaltz, Hayton), 41. Jack McBain (Strälman, Gostisbehere), 43. Roussel (Gostisbehere, Strälman), 51. T. Boyd (Gostisbehere, Kessel), 59. Kessel (N. Schmaltz)

Minnesota Wild: M.-A. Fleury (C. Talbot) – J. Middleton, Jordie Benn, J. Brodin, D. Kulikov, Merrill, Goligoski – Kaprizov, Hartman, Bjugstad – K. Fiala, F. Gaudreau, Boldy – Greenway, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno (A) – Deslauriers, Jost, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Gostisbehere, Strälman, Capobianco, J. Moser, Dineen, V. Söderström – N. Schmaltz, Hayton, T. Boyd – Carcone, N. Smith, Kessel – Roussel, Jack McBain, L. Eriksson – Imama, Galchenyuk, J. Jeník.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Skilliter, Rank – Knorr, Flemington