Ottawa – New Jersey 5:4 (po pr.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Edmonton 1:5 (kon.)
Boston – Florida 4:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:4 (kon.) | Toronto – Detroit 3:0 (kon.)
Washington – NY Islanders 1:4 (kon.) | Nashville – Calgary 4:5 (po pr.) | Minnesota – Arizona 3:5 (kon.)
Dallas – Vegas 3:2 (1:0 po s.n.) | Colorado – St. Louis 5:3 (kon.) | Vancouver – Seattle 5:2 (kon.)

3. Alex Newhook (COL) 0+2 (06:39:53)

Statistiky: Střely na bránu: 34-32; Zablokované střely: 19-19; Vhazování: 52%-48%; Hity: 29-25; Přesilové hry: 0/3-1/4; Trestné minuty: 8-6.

Colorado dokázalo v důležitém utkání porazit St. Louis a ukončilo sérii čtyř porážek v řadě. Mnohem důležitější ale je, že Boston porazil Floridu, a tak Avalanche stále mohou dosáhnout podruhé za sebou na Prezidentův pohár. Vítězný gól vstřelil Artturi Lehkonen. Ryan O'Reilly vstřelil v dresu Blues dva góly, na pozitivní výsledek to ale nestačilo. Konečný výsledek tohoto pěkného klání. Colorado Avalanche 5 St. Louis Blues 3.

59:13 Nazem KADRI - 5:3

59:13
    Colorado právě vstřelilo branku!
    NAZEM KADRI dovezl na ose ledové plochy puk do prázdné brány a v Denveru je zřejmě hotovo! Avalanche vedou 5:3. Asistence: J. T. Compher.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:33
    Darcy Kuemper byl znovu překonán, když Blues po vyhraném vhazování vypálili od modré čáry, jenže domácí zachránila branková konstrukce!

58:28
    Avalanche minul levou tyč odkryté sítě a hra byla přerušena. Zakázané uvolnění. Minuta a půl do konce.
    56:49 Ryan O'REILLY - 4:3

56:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    RYAN O'REILLY si najel u levé tyče na parádní zadovku Pavla Bučněviče zpoza brány a skóroval do prázdné sítě! Darcy Kuemper se ohlížel na opačnou stranu a přihrávku nečekal. Blues jsou zpět. Asistence: Pavel Bučněvič a Jordan Kyrou.

56:13
    Jordan Binnington naskočil na střídačku, zatímco Darcy Kuemper ukryl střelu Blues z levého kruhu v lapačce. Po přerušení komerční přestávka.
    55:45 Ryan O'REILLY - 4:2

55:45
    Jordan Kyrou vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a před bránou stál RYAN O'REILLY, od jehož nohy se puk odrazil nad lapačkou Darcyho Kuempera ke vzdálenější pravé tyči! Blues tečou o dva. Asistence: Jordan Kyrou a Torey Krug.

54:37
    Hodně dlouho sehrálo bez přerušení, nahození Blues ale vzápětí skončilo v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka. Do konce necelých šest minut.

50:27
    Ryan O'Reilly se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže mezi betony Darcyho Kuempera z blízkosti překonat nedokázal a dorážka se odrazila od jeho vyrážečky do vzduchu, ze kterého se puk snesl za bránu! Obrovská šance!

48:52
    Justin Faulk dostal dvě minuty za sekání a Colorado si zahraje po komerční přestávce třetí přesilovou hru.

45:56
    Andrew Cogliano se dostal ke střele z ničeho nic na bodu levého kruhu, Jordan Binnington ale na přední tyči zasáhl vyrážečkou a vyrazil puk do rohu kluziště.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 23. Ničuškin (MacKinnon), 25. E. Johnson (Compher, Newhook), 29. Manson (Newhook, Girard), 41. Lehkonen (Ničuškin), 60. Kadri (Compher) – 34. Saad (Kyrou, R. O'Reilly), 56. R. O'Reilly (Kyrou, Krug), 57. R. O'Reilly (Bučněvič, Kyrou)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Manson, Girard, Byram, E. Johnson – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Burakovsky, Kadri (A), L. O'Connor – Aube-Kubel, Compher, Newhook – Helm, N. Sturm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), M. Scandella, Faulk, Leddy, C. Rosén, Krug, Mikkola – R. O'Reilly (C), Saad, Tarasenko (A) – R. Thomas, Bučněvič, Kyrou – Bozak, I. Barbašev, N. Walker – L. Brown, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Kyle Rehman, Marc Joannette. Čároví: David Brisebois, Tyson Baker

Diváci: 18071