Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)
New York Islanders
4:6 (1:1, 2:0, 1:5)
Tampa Bay Lightning
Sobota 30.04.2022, 01:40 • UBS Arena, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:37:17)
    Zdeno Chára, který dnes odehrál poslední zápas kariéry, byl vyhlášen první hvězdou zápasu

Trestné minuty: 2:2

Je dobojováno a jestli to po druhé třetině vypadalo pro domácí tým více než nadějně, tak po divočině ve třetí třetině se z výhry raduje hostující Tampa Bay. Hned ve 42. minutě snížil Corey Perry a v 50. minutě srovnal Ryan McDonagh. To však nebylo vše, neboť hned v 52. minutě přišel kontr, Palát posunul na Stevena Stamkose a byl tu obrat ve skóre. New York to tak nechtěl nechat, měl šance, jenže když Barzal s Bellowsem neproměnili přečíslení dva na jednoho, tak přišel trest. V brejku přihrál Palát opět na Stevena Stamkose a ten si tak mohl připsat do statistik zkompletovaný hattrick. V úplném závěru sice Zdeno Chára snížil nahozením od modré čáry, v následné power-play ovšem Brandon Hagel trefil prázdnou branku a pečetil tak na 4:6. Pro New York Islanders tak tímto zápasem sezóna skončila, zatímco Tampa Bay výhrou uhájila třetí místo v Atlantické divizi.

59:35 Brandon HAGEL - 4:6

59:35
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hned po buly odjel Sorokin na střídačku a domácí se natlačili do útočného pásma, jenže pouze na krátkou chvíli. Puku se zmocnil BRANDON HAGEL a střelou přes takřka celé kluziště trefil prázdnou branku – 4:6. Asistence: Ryan McDonagh, Anthony Cirelli.
    59:16 Zdeno CHÁRA - 4:5

59:16
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak možná tu ještě máme drama. Od modré čáry vyslal nahození ZDENO CHÁRA, puk prošel přes všechny překážky a pod Vasilevského lapačkou propadl do sítě. Slovenský obránce tak svůj poslední zápas v kariéře okořenil tím nejlepším možným způsobem – 4:5. Asistence: Mathew Barzal, Zach Parise.

59:07
    Barzal se pokusil Vasilevského překvapit ranou z takřka nulového úhlu, ten si svou levou tyčku ale zvládl pohlídat.

58:49
    New York se snaží ještě zápas zdramatizovat, Lee se ovšem z levé strany nedostal ke střele, která by mohla Vasilevského ohrozit.
    57:50 Steven STAMKOS - 3:5

57:50
    Jak má vypadat brejk, to teď ukázali hosté. Po zisku puku potáhl akci levou stranou Palát, po naznačení střely přihrál doprava na najetého STEVENA STAMKOSE a ten už pouze sklepl za Sorokina. Upravil tak na 3:5 a sám zaznamenal svůj desátý hattrick v NHL! Asistence: Ondřej Palát, Nikita Kučerov.

57:09
    Barzal s Bellowsem se najednou dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončoval druhý jmenovaný, jenomže puk mu v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole a bylo po šanci.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Pageau (Dobson, Lee), 30. Bellows, 39. Jo. Bailey (Beauvillier, Dobson), 60. Chára (Barzal, Parise) – 12. Stamkos (Černák, Palát), 42. Perry (Kučerov, Hedman), 51. McDonagh (Maroon, Bellemare), 52. Stamkos (Palát), 58. Stamkos (Palát, Kučerov), 60. Hagel (McDonagh, Cirelli)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, Salo, Greene – Jo. Bailey (A), Nelson (A), Bellows – Palmieri, Barzal, Parise – Beauvillier, Pageau, Lee (C) – M. Martin, Cizikas, Wahlstrom.
    Trenér: Barry Trotz

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman, Rutta, McDonagh (A), C. Foote, Bogosian, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Killorn, Cirelli, Hagel – Perry (A), Colton, Paul – Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Dunning, Hanson – Nagy, Suchánek

Diváci: 17 255