Buffalo – Chicago 3:2 (po pr.) | Montreal – Florida 10:2 (kon.) | New Jersey – Detroit 3:5 (kon.)
NY Rangers – Washington 3:2 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 5:3 (kon.)
Toronto – Boston 5:2 (kon.) | NY Islanders – Tampa 4:6 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:7 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:2 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0 po s.n.) | Seattle – San Jose 3:0 (kon.) | Arizona – Nashville 5:4 (kon.)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Sobota 30.04.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn a někdy zase u hokeje na počtenou! (03:53:33)
    Poslední slova legendárního komentátora Ricka Jeannereta, který svým hlasem provázel fanoušky Buffala 51 let. Nyní odchází do zaslouženého důchodu.

1. Casey Mittelstadt (BUF) 1+0
    2. Owen Power (BUF) 1+0
    3. Dustin Tokarski (BUF) 19 zákroků

Česká a slovenská stopa:
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:21

Dustin Tokarski (BUF) – 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5 %, odchytal 61:46
    Collin Delia (CHI) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 62:07

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:21 (10:9, 7:8, 14:4 – 5:0)
    Zblokované střely – 8:3
    Vyhraná vhazování – 22:24
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 8:9

V aréně panuje skvělá atmosféra! Hráči Sabres se loučí s fanoušky, které potěšili výhrou na závěr sezóny. Tenhle tým Buffala má navíc před sebou budoucnost. Je v něm řada talentovaných mladíků.

Šavle dnes dvakrát prohrávaly, nakonec však duel dovedly do prodloužení. Na první gól se čekalo do 29. minuty, kdy otevřel skóre Dominik Kubalík. Domácí srovnali ve 45. minutě. Parádní přihrávku Skinnera zužitkoval Tage Thompson. Blackhawks následně vedli ještě jednou po pohotové teči Dylana Stromea, za Sabres však srovnal v čase 54:22 Owen Power. V prodloužneí pak rozjásal Keybank Center Casey Mittelstadt, jenž dorazil puk za Deliu po Cozensově ráně.

62:07 Casey MITTELSTADT - 3:2

62:07
    Sabres právě vstřelili branku!
    Buffalo se loučí se sezónou vítězstvím! Dylan Cozens vystřelil z vrcholu pravého kruhu. Delia vyrazil puk jen před sebe a pohotový CASEY MITTELSTADT ho dorazil za jeho záda – 3:2. Asistence: Dylan Cozens a Henri Jokiharju.

61:54
    Do střelecké pozice si vybruslil Dylan Cozens. Delia puk vyrazil vyrážečkou.

60:30
    Moc nescházelo! Alex Tuch nahrával doprava Thompsonovi, který si musel puk zpracovávat rukavicí. Následně ho však vracel před branku, kde Tuch těsně nedosáhl!

60:01

Utkání končí po 60 minutách nerozhodně 2:2. Fanoušci Buffala tak dostanou na závěr sezóny přídavek v podobě prodloužení.

60:00

59:27
    Po buly přišla střela Setha Jonese od modré čáry, kterou vyrazil Tokarski do rohu.

59:19
    Zakázané uvolnění Sabres.

58:42
    Owen Power nyní velmi zajímavě kličkoval v útočné třetině. Jeho přihrávku před branku však hosté pokryli a mladý zadák pak v obraně chyběl. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Patrick Kane střelou vedle vzdálenější tyčky!

57:52
    Zakázané uvolnění Chicaga.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Ta. Thompson (J. Skinner), 55. Power, 63. Mittelstadt (Cozens, Jokiharju) – 29. Kubalík (A. Vlasic, T. Johnson), 50. D. Strome (Cal. Jones, DeBrincat)

Buffalo Sabres: Tokarski (Houser) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Pysyk (A), Bryson – Olofsson, Ta. Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Krebs – Hayden, Cozens, Asplund – Hinostroza, Girgensons (A), Bjork.
    Trenér: Granato

Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – Set. Jones, A. Vlasic, E. Gustafsson, McCabe, Cal. Jones, Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Johnson, J. Toews (C), Kubalík – T. Raddysh, Lafferty, Kurashev – Katchouk, R. Johnson, Borgström.