Maďarsko U18 – Česko U16 2:4 (kon.)
Maďarsko U18
2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Česko U16
Čtvrtek 15.12.2022, 14:00 • Zimní stadion Púchov • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (15:54:13)

Dnešní utkání je u konce. Češky do 16 let poráží Maďarky do 18 let 4:2. Hostující tým položil základ k výhře v úvodní třetině, kterou vyhrál 2:0, poté už dokázal vedení udržet a připsat si tak první body na turnaji. V českém útoku excelovala kapitánka Viktorie Jílková, která dva góly dala a jeden další připravila svým spoluhráčkám. Další utkání odehraje český tým zítra od 14:00 proti Polkám.

59:43
    Do bekhendového zakončení se ještě dostala Kárpátiová, která trefila jen lapačku Fialové.

59:08
    Češky drží puk v útočném pásmu, kde už budou chtít podržet celý zápas a dovést ho do vítězného konce.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:25
    Rychlý brejk Maďarkám větší úspěch nepřinesl. Gergelyová pálila vedle branky českého celku.

57:11
    Obránkyně Paroubková se proháčkovala až do útočného pásma, kde z velkého úhlu vypálila vedle maďarské klece.

56:20

55:44
    Nepřesná rozehrávka českého týmu. Píská se icing.

54:20
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18:
    Chlepkóvá – 2 min., nedovolené bránění.

54:18
    Musilová si šikovně najela do útočného pásma, kde si obhodila soupeřku a vypálila. Její rána končí v lapačce Bogátiové.

52:12
    Zakázané uvolnění maďarského týmu.
    51:53 VÁVROVÁ - 2:4

51:53
    Česko U16 právě vstřelilo branku! Češky si upevňují vedení v utkání. Po střele Natálie Musilové zazvonila celým stadionem horní tyč, poté se k puku na brankovišti dostala ADÉLA VÁVROVÁ a dokázala ho dopravit do sítě. Asistence: Natálie Musilová, Věra Šťástková.

50:44
    Vstupujeme do druhé poloviny třetí třetiny zápasu. Maďarky drží kotouč v útočném pásmu, ale chybí jim výraznější střelba na Fialovou.

49:36
    Po nahrávce zpoza branky mohla pálit Mazancová. Puk ale vůbec netrefila a Češky musí vyklidit útočnou třetinu.

47:17
    Zpoza branky letěl kotouč na hůl Štěpánové, které však přeskočil hůl a už se do zakončení nedostala.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 29. Pásztorová, 31. Báhicziková-Zóthová (Kárpátiová) – 11. Jílková (Vocetková, Jebousková), 18. Vocetková (Jílková), 22. Jílková (Paroubková), 52. Vávrová (Musilová, Šťástková)

Maďarsko U18: Bogátiová (Milibáková) – Gáborová, Konczová, Véghelyová, Chlepkóvá, Szabóvá, Balogová, Paskaová – Torontáliová, Kárpátiová, Báhicziková-Zóthová – Horváthová, Polónyová, Gergelyová – Pásztorová, Simonová, Weilerová – Bánová, Tóthová, Bereczkiová
    Trenér: Botond Bedö

Česko U16: Fialová (Nováková) – Chladová, Paroubková, Stýblová, Fromová, Tischlerová, Jarabková, Panešová, Štěpánová – Vocetková, Jílková (C), Jebousková – Pánková, Šindelářová, Pietraszová – Mazancová, Musilová, Šťástková – Vávrová, Mynaříková, Luxemburková
    Trenér: Jan Lucák

Rozhodčí: Celarová – Moleková, Gottlibet