Švédsko – Finsko 3:4 (kon.) | Česko – Švýcarsko 5:2 (kon.)
Švédsko
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Finsko
Středa 12.04.2023, 14:30 • ICE ARENA Plzeň • Turnaj pěti (U17)

Nejlepší hráči utkání: Hugo Zetterlund (Švédsko) a Lauri Sinivuori (Finsko) (16:38:04)

Je konec! Po velkém dramatu nakonec vítězí Finsko. Ve třetí třetině nejprve srovnával z trestného střílení Zetterlund. Necelé čtyři minuty před koncem se ale prosadil Keinänen a rozhodl o vítězství Finů 4:3.

59:51
    Poslední slovo mohl mít Adam Hesselvall, ale sám se proti přesile v útoku neprosadil.

59:17
    Místo náporu Tre Kronor tlačí Finsko. To prakticky nepustilo soupeře k puku a přišel o něj až po necelé minutě Teshome.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Švédové musí útočit. Nyní se jim to povedlo a na sebe to od modré vzal Sjöqvist. Minul však bránu a vyhnal svůj tým ze třetiny.
    56:11 VESTERINEN - 3:4

56:11
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je VESTERINEN. Tlak Finska je přeci jen zužitkován! Dorážkou na brankovišti se prosadil Roope Vesterinen.

56:00
    Z mezikruží Saarelainen jen těsně minul bránu!

55:36
    Finové tlačí, jak jim síly stačí! Nyní musel Laring zasahovat proti nebezpečné střele Jalastiho.

54:55
    Emil Hemming měl na holi vedoucí branku! Suoniemi ho skvěle našel v prostoru slotu, ale Hemming trefil jen Laringův beton.

53:19
    S tvrdou ranou Välily si Laring poradil. Následně se Finsko i dál tlačilo do brány a Laring musel vytáhnout i druhý parádní zákrok.

52:06
    Pokus Sahlina Walleniuse byl zablokován finskou obranou a následně se osvobozují.

51:45
    Téměř minuta přesilovky je za námi a Švédové se vůbec k ničemu nedostali.

50:52
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Jalasti – 2 min., podrážení.
    49:51 ZETTERLUND - 3:3

49:51
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z trestného střílení je ZETTERLUND. Máme vyrovnáno! Zetterlund vyřešil trestné střílení nekompromisně a střelou na lapačku nedal Saarinenovi žádnou šanci.

49:51
    Soini – TS, vysoká hůl.

Jiří (PLZ) Beníšek

Branky a nahrávky: 13. Zetterlund (Nordlund), 36. Pettersson (Zetterlund, Nordlund), 50. Zetterlund (TS) – 3. Siniuvori, 21. Saarelainen (Vesterinen, Jalasti), 22. Paqvalin (Pulkkanen), 57. Vesterinen

Švédsko: Laring (Liv) – Sjöqvist (A), Stadin, Freij, Sahlin Wallenius, Sigurd, Gustafsson, Olsson – Crookes, Jarsbjö, Eriksson (A), Eklund, Sterner, Zetterberg, Hesselvall, Norlund, Pettersson (C), Zetterlund, Toresson, Berglund, Holst-Persson
    Trenér: Johan Rosen

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Marila (A), Jalasti, Nieminen, Amhamdi, Välilä, Soini, Vikla – Vesterinen, Saarelainen (A), Keinänen, Sinivuori, Suoniemi, Hemming, Teshome, Pulkkanen, Paqvalin, Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä, Loponen
    Trenér: Kai Halme

Rozhodčí: Jaroš – Frodl, Hnát