Montreal – Boston 4:5 (kon.) | Florida – Carolina 4:6 (kon.) | Tampa – Detroit 5:0 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 4:3 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:3 (po pr.) | Dallas – St. Louis 1:0 (kon.)
Colorado – Winnipeg 4:2 (kon.) | Chicago – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Edmonton – San Jose 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 3:5 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Stanislav Svozil (CBJ) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 22:06

Samuel Kňažko (CBJ) – 0+0, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 9:35

1. Michael Hutchinson (CBJ) 94.4%
    2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+0
    3. Emil Bemström (CBJ) 1+0 (03:47:12)

Zápas je u konce, nakonec se domácímu celku přeci jen porazil kýžený obrat a podtrhuje tragickou sezónu hostujícího týmu. Columbus tak stále nemusí v tabulce ligy skončit na posledním místě, dočasně se dokonce posouvá hned o dvě pozice kupředu. Zatímco Pittsburgh má již volno, Columbus ještě čeká náročná bitva s týmem Buffala, jehož kvalita je zhruba srovnatelná právě s dnešním soupeřem Blue Jackets.

Pittsburgh se tak se sezónou dnes loučí s bilancí 40 výher, 31 proher po základní hrací době a 11 zápasů, které prohrál celek ze severovýchodu USA v prodloužení či na nájezdy, tak, jako se mu to stalo i dnes. Celkově skončí Pittsburgh v rámci metropolitní divize na 8. místě, v rámci celé ligy pak na konci druhé desítky (18. – 20. místo, podle výsledků konkurentů).

To už je za mě pro dnešek vše, přeji každému fanouškovi ledního hokeje top den!

61:00 Johnny GAUDREAU - 3:2

61:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JOHNNY GAUDREAU. Nešťastná ztráta v ofenzívě a bleskový únik hvězdy Columbusu, který si suverénně dokázal forhendovým blafákem poradit s Tristanem Jarrym a rozhoduje zápas a rozhoduje tak o udělení dvou bodů domácímu celku. Asistence: Adam Boqvist.

60:35
    První útočí hosté, nechtějí riskovat zbytečnou střelu a ztratit puk, jdou hodně na jistotu.

60:01

3 minuty a 25 vteřin před koncem se Columbusu podařilo srovnat stav zápasu na 2.2, ještě jednou si připomeňme, že při tomto gólu zaznamenal svou vůbec první asistenci a zároveň první bod v NHL obránce z Přerova Stanislav Svozil. Mno, a teď už jdeme na zběsilé prodloužení 3 na 3.

60:00

59:59
    V úplném závěru pálil ještě hodně nebezpečně McKown, Jarry si ale dokázal poradit a jdeme do prodloužení!

59:50
    Ryan Poehling střílil mimo.

59:00
    Do konce zápasu zbývá jedna minuta, ani jeden z týmů už nemá přílišné ofenzivní příležitosti, patrná snaha je spíše u Pittsburghu, času je však už jen velmi málo.

57:40
    Na druhé straně se po úniku nedokázal prosadit Rakell.
    56:35 Emil BEMSTRÖM - 2:2

56:35
    Columbus právě vstřelil branku! Wow, jedna vydařená akce, série přesných přihrávek a hned je srovnáno! Nedostatečná obrana hostů v brankovišti umožnila skórovat EMILU BEMSTRÖMOVI. Parádní rána do odkryté brány, velkou pochvalu si ale zaslouží křižný pas debutanta z Finska. Druhou asistenci a svůj první bod v NHL si připisuje Stanislav Svozil. Asistence: Mikael Pyyhtiä, Stanislav Svozil.

56:10
    Pittsburgh stále úspěšně vyhazuje puky, do konce přesilovky zbývá jen zhruba třicet vteřin a s nadějemi Blue Jackets to nevypadá vůbec dobře.

55:43
    Po ráně Marčenka se musel vytáhnout Jarry, zatím je dnes ovšem jistý a poradil si i tentokrát.

54:52
    Nyní děsivou sérii konečně láme Roslovic, jeho pokus zápěstím však rozhodně nezlomí negativní skóre.

54:50
    Dnes už měl Columbus tři přesilové hry, dosud nezaznamenal jediný střelecký pokus, což je naprosto hrozivá bilance.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 23. Peeke (McKown), 57. Bemström (Pyyhtiä, Svozil), 61. J. Gaudreau (A. Boqvist) – 5. Letang (Crosby, Rakell), 44. Guentzel (Letang, Crosby)

Columbus Blue Jackets: Hutchinson (Gillies) – Bayreuther, Peeke, Berni, A. Boqvist, Svozil, Sweezey, Kňažko – J. Gaudreau (A), Kuraly (A), Marčenko – K. Johnson, Roslovic, L. Foudy – Luoto, McKown, Bemström – Pyyhtiä, Angle.
    Trenér: Brad Larsen

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), M. Pettersson, Petry, P. Joseph, Kulikov – Guentzel, Crosby (C), Rust – Zucker, Malkin (A), Rakell – Granlund, Poehling, A. Nylander – D. O'Connor, Carter, Heinen.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Pollock, Hebert; Smith, Barton

Diváci: 18 369