Montreal – Boston 4:5 (kon.) | Florida – Carolina 4:6 (kon.) | Tampa – Detroit 5:0 (kon.)
Washington – New Jersey 4:5 (po pr.) | Buffalo – Ottawa 4:3 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 3:2 (po pr.)
NY Rangers – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 4:3 (po pr.) | Dallas – St. Louis 1:0 (kon.)
Colorado – Winnipeg 4:2 (kon.) | Chicago – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Edmonton – San Jose 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 3:5 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 1:3 (kon.)
Anaheim Ducks
3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Los Angeles Kings
Pátek 14.04.2023, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Hezký páteční den přeje Tomáš Chalupa. (07:04:34)

Statistika
    Střely na bránu: 24 – 36| Přesilová hra: 0/2 – 2/8 | Trestné minuty: 50 – 8

John Gibson (ANA) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 59:35
    Joonas Korpisalo (LAK) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 59:43

Česká a slovenská stopa
    V utkání se nepředstavil žádný český ani slovenský hokejista.

1. Adrian Kempe (LAK) 3+0
    2. Troy Terry (ANA) 1+0
    3. Viktor Arvidsson (LAK) 0+3

V Honda Center je dobojováno! Ducks sice hned v úvodu překvapivě do vedení poslal Troy Terry, jenže Kings se zásluhou Kopitara na konci první části podařilo vyrovnat. Ve druhé třetině favorit zásahy Kempeho a Moorea zápas překlopil na svou stranu a i přes vyhrocenou poslední část hry dokráčel ke dvěma bodům. Hattrickem se navíc blýskl Adrian Kempe.

59:45
    Závěrečné sekundy divokého zápasu už nic převratného nenabídly, je hotovo.
    58:21 Adrian KEMPE - 3:5

58:21
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Místo vyrovnávací trefy ale na led létají kšiltovky příznivců Kings! Hattrick se totiž střelou do prázdné z vlastní modré podařilo zkompletovat ADRIANU KEMPEMU! Asistence: Anže Kopitar, Matt Roy.

58:10
    Anaheim to zkouší v šesti!

57:56
    Po střele Nesterenka od modré měl Korpisalo drobné problémy, nakonec si ovšem poradil. Po reklamním brejku zřejmě budeme sledovat závěrečný nápor Anaheimu.

57:43
    Domácí hrají v plném počtu.

57:26
    Ducks vyhazují puk z vlastní třetiny.

56:55
    Kaliyev se mohl pomstít za dvě minuty starý hit nejlepším možným způsobem! Útočník LA dostal nabito mezi kruhy, domácí ale skvělým zákrokem lapačkou zachránil Gibson!

56:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Sam Carrick – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
    Max Jones – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

56:15
    Výsledkem je nicméně přesilovka Los Angeles.

55:42
    Sami rozhodčí teď v celé situaci zřejmě mají pořádný chaos a popravdě se jim moc nedivím.

Rozbuškou byl tentokrát zbytečný hit Carricka na Kaliyeva. A pak už pouze létaly vzduchem pěsti.

55:42
    Zápas před malou chvílí skončil pro Trevora Zegrase a v rohu třetiny Anaheimu vznikla další velká rvačka.

55:25
    Trevor Zegras – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost,
    Derek Grant – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Phillip Danault – 2+2, hrubost.

55:25
    Před střídačkami vznikla obrovská mela a tady zřejmě uvidíme spoustu vyloučených. Závěr zápasu ještě bude zajímavý.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 3. Terry (Fowler), 42. Max Jones (Shattenkirk, Terry), 55. Zegras (Henrique, Terry) – 17. Kopitar (M. Roy, Byfield), 31. Kempe (Doughty, Arvidsson), 32. Moore (Arvidsson), 48. Kempe (Doughty, Arvidsson), 59. Kempe (Kopitar, M. Roy)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Benoit, Fowler (A), Helleson, Shattenkirk, Colt. White, LaCombe – Terry, Zegras, Henrique (A) – Vatrano, R. Strome, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström, Nesterenko – S. Carrick, Groulx, Grant.
    Trenér: Dallas Eakins.

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Durzi – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault, Moore – Kaliyev, Lizotte, Iafallo – Anderson-Dolan, Kupari, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Hebert, Syvret – Kelly, Flemington.