Sobota 15.04.2023, 02:00 • Bridgestone Arena (Nashville) • NHL

Střely na bránu: 21 – 34 | Přesilová hra: 1/2 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 4

Pavel Francouz (COL) – nechytal.

1. Nathan MacKinnon (COL) 3+1
    2. Kiefer Sherwood (NAS) 2+0
    3. Devon Toews (COL) 1+1 (04:53:44)

Nashville Predators bojovalo až do konce, ale více štěstí mělo v posledních minutách Colorado Avalanche, které se v čase 58:18 prosadilo vítězným zásahem, když MacKinnon zkompletoval hattrick a hosté si tak odvážejí výhru konečným výsledkem 3:4, hodně práce měli i oba brankáři, kteří předváděli skvělé zákroky a i díky nim tento souboj končí nejtěsnějším rozdílem.

Laviny se tak dostali díky této výhře na 3. pozici a přeskočili Dallas.

59:42
    Colorado vyhazuje mimo klec.

59:00
    Už běží poslední minuta a domácí zkoušejí hru v šesti.
    58:18 Nathan MACKINNON - 3:4

58:18
    Colorado právě vstřelilo branku! Hostující tým necelé dvě minuty před koncem jde znovu do vedení, Rantanen přihrál na NATHANA MACKINNONA a ten si najel do dobré pozice a zakončil přesnou střelou do sítě. Tímto gólem kompletuje hattrick v dnešním souboji. Asistence: Mikko Rantanen.

57:05
    Další čarování předvedl gólman Colorada, když těsně před ním dostal přihrávku McDonagh.

56:32
    Na druhé straně si vytvořil pozici útočník ve žlutém, ale než vystřelil tak mu obrana hru zablokovala.

56:00
    Boj o kotouč pokračuje v obraně Predators.

54:41
    Je tu krátká reklamní pauza, po ní následuje buly v obraně hostí.

54:12
    Georgijev byl znovu na svém místě a raději přikryl hru.

52:31
    V držení hry jsou hosté za svou brankou, hráči střídají a rozjíždí další pokus ohrozit klec.

50:49
    Na druhé straně měli možnost hokejisté Colorada, ale Lankinen znovu úspěšně zasahuje.

49:34
    Georgijev si připsal další zákrok.

48:30
    Lankinen po další střele vyráží mimo klec.

46:59
    Predátoři se dostali do další příležitosti, Georgijev už byl na břiše, ale dokázal i tak zakročit a zmařit dobrou pozici domácím u tyče.

46:35
    Icing, hra se vrací do obrany.

46:21
    Nashvillu se podařilo přečkat dvě početní nevýhody v krátkém čase po sobě.

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 6. Sherwood, 23. Evangelista (Novak, C. Foote), 28. Sherwood (Trenin, Sissons) – 1. D. Toews (MacKinnon, Rodrigues), 4. MacKinnon (D. Toews, Rantanen), 14. MacKinnon (Girard), 59. MacKinnon (Rantanen)

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Fabbro, McDonagh (A), Livingstone, Barrie (A), C. Foote, Stastney – Tomasino, Glass, Sanford – Evangelista, Novak, Sherwood – Pärssinen, Sissons (A), Trenin – McCarron, Jankowski, Asplund.
    Trenér: John Hynes

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews (A), Girard, Byram, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Rodrigues, Compher, Lehkonen – L. O'Connor, Eller, Galchenyuk – Newhook, Nieto, Meyers.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCauley W. (Can) – Hebert J. (Can)