Německo – Česko cz 1:7 (kon.) | Norsko – USA 1:12 (kon.)
Winnipeg Jets
4:5 (1:2, 0:2, 3:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 1:2
Vegas Golden Knights
Sobota 22.04.2023, 22:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

3. Michael Amadio (VGK) 1+1 (02:03:38)

Vegas Golden Knights si v průběhu utkání vypracovali až tříbrankové vedení, jenže ve třetí třetině o něj přišli a nastalo nevyzpytatelné prodloužení, v němž každá chyba je pro chybující tým fatální. První prodloužení nerozhodlo a muselo se prodlužovat podruhé. Dubois fauloval Stonea a nabídl Vegas přesilovku, kterou sice hosté nevyužili, ale krátce po jejím skončení, v 84. minutě přišla ona zmíněná chyba. Samberg nedokázal od zadního mantinelu odehrát puk do bezpečí, trefil forčekujícího Barbaševa a Michael Amadio přetavil odražený puk ve vítěznou trefu.

Vegas se díky tomu ujímají vedení 2:1 na zápasy a napravili zaváhání z vlastního kluziště, na kterém prohráli úvodní střetnutí.

83:40 Michael AMADIO - 4:5

83:40
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Jenže Vegas v rychle vrátili puk do útočného pásma a MICHAEL AMADIO je hrdinou okamžiku! Tedy pro Rytíře. V hledišti a na ulici před stadionem zavládlo hrobové ticho. Samberg u zadního mantinelu chyboval, když se snažil odehrát puk pryč z nebezpečného prostoru. Trefil forčekujícího Barbaševa do nohy, od níž se puk odrazil právě k Amadiovi, který pohotovou střelou pod horní tyč rozhodl o vítězství Vegas. Asistence: Ivan Barbašev.

83:17
    Jets dostali puk mimo pásmo a ubránili těžké oslabení, ve kterém byli pod tlakem.

82:47
    Hellebuyck úspěšně odráží všechny pokusy soupeře, pokud na něj kotouč proletí. Winnipeg usilovně brání kolem svého brankoviště.

82:05
    Eichel z okraje levého kruhu míjí svůj cíl! Winnipeg dostává puk alespoň do středního pásma.

81:34
    Jets se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.

81:29
    Smithova pumelice zpoza levého kruhu se zastavila o břicho Hellebuycka, jenž následně přikrývá puk lapačkou.

81:23
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrážení.

81:23
    Theodorova rána šla do zadního mantinelu, ještě se před brankou snažil jeden z hráčů Rytířů o dorážku, ale nakonec se povedlo Jets přerušit hru.

80:51
    Bude se vylučovat na straně Winnipegu po faulu na Stonea. Vegas mají výhodu.

80:24
    Connor probruslil do útočného pásma po levém křídle a z jízdy vyslal prudkou střelu na Brossoita, jemuž se povedlo puk vyrazit.

80:01
    Začalo druhé prodloužení.

Další prodloužení začne přibližně v 01:46.

Šťastná střela ale nepřišla a toto utkání bude pokračovat. První prodloužení bylo z obou stran hodně rychlé, oba celky se snažily rozhodnout a příliš netaktizovaly. Spousta střel ale byla zahozených na zadní mantinel, případně je blokovaly obětavé obrany.

Konec prvního prodloužení.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 10. Connor (DeMelo, Dillon), 43. Niederreiter (Dubois, Pionk), 55. Scheifele (Pionk, Connor), 60. Lowry (Naměstnikov, Pionk) – 3. Stephenson (Stone, Theodore), 7. Eichel (Stephenson, Pietrangelo), 31. Eichel (Pietrangelo, R. Smith), 38. Kolesar (Eichel, Amadio), 84. Amadio (Barbašev)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Scheifele (A), Dubois, Connor – Wheeler, Naměstnikov, Niederreiter – Barron, Lowry (A), Appleton – Mäenalanen, D. Gustafsson, Stenlund.
    Trenér: Rick Bowness

Vegas Golden Knights: Brossoit (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Amadio – Stone (C), Stephenson, Howden – Kessel, Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, Barbašev.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Tobias, Barton

Diváci: 15325