Slovensko – Německo 3:4 (0:1 po s.n.)
Vegas Golden Knights
4:1 (1:0, 3:0, 0:1) Stav série: 4:1
Winnipeg Jets
Pátek 28.04.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To by z T-Mobile Arény bylo vše, děkuji vám za pozornost a těším se na vás u dalších textových přenosů. (07:11:34)

Na závěr pojďme po stopách celé série, kterou Winnipeg načal jasným vítězstvím 5:1, za domácí Vegas se dokázal prosadit jen Karlsson. Ve druhém utkání se rozhodlo ve třetí třetině, do které se šlo za vyrovnaného stavu, Golden Knights však díky dvojici Stephenson – Stone zvládli vývoj překlopit na svoji stranu a uspěli poměrem 5:2. Třetí duel ve Winnipegu za stavu 4:4 dospěl do prodloužení, kde v čase 83:40 pro hosty rozhodl Amadio. Čtvrté klání zlomily slepené trefy Karlssona a Barbaševa z druhé třetiny, na které Jets nenašli odpověď a prohráli – 2:4. Vegas tak dnešním zápasem udělalo poslední krok, k čemuž napomohly i dobré starty do první a druhé třetiny.

3. William Karlsson (VGK) 1+0

Je dobojováno! Winnipegu se ve třetí části podařilo snížit díky Kylu Connorovi, poté ještě korigoval stav Dubois, jehož ale o gól připravilo nedovoleným způsobem vyhrané vhazování Wheelera. Je tady jasné, že Jets končí sezónu a Vegas postoupí do druhého kola, kde se utká s lepším z dvojice Edmonton – Los Angeles. Golden Knights jsou navíc prvním týmem, který postoupil do druhého kola, všichni ostatní o to teprve bojují.

59:48
    Ehlers si přihrál s Wheelerem, ten už také nikam nespěchá.

59:34
    Jets se vrací k prázdné brance, kde zápas dohrají.

59:17
    Pionkova rána neprošla až na branku a domácí budou moci vyhodit.

59:00
    Poslední minuta.

58:25
    Stephensonovu ránu ze středního pásma zastavil obětavý Appleton a chvíli na to domácí útočník z podobné pozice minul.

58:02
    Hellebuyck potřetí startuje na střídačku!

58:00
    Posledních 120 sekund třetí třetiny.

57:52
    Puk končí nad střídačkami, uvidíme další vhazování.

57:40
    Karlsson už mířil s pukem na prázdnou klec, u modré ho ale zastavil Pionk.

57:25
    A ta je úspěšná, gól neplatí!

57:25
    Vše se ještě zkoumá na videu, protože Wheeler nejspíš vyhrál vhazování rukou, což domácí střídačka argumentuje a bere si výzvu.

57:25
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Další úpravu skóre zařizuje PIERRE-LUC DUBOIS, jenž na brankovišti přetlačil dva domácí hráče a tečoval nástřel Pionka, který ještě předtím změnil směr o Lowryho. Asistence: Adam Lowry a Neal Pionk.

57:12
    Stejný hráč to zkusil znovu, ale Barbašev byl připraven blokovat.

56:54
    Wheeler z pravého kruhu minul bližší šibenici, moc mu ale nechybělo.

Tomáš Taybner

Branky a nahrávky: 1. Stephenson (Stone, Howden), 21. Stone (Pietrangelo), 25. Karlsson (Amadio, R. Smith), 29. Stephenson (Stone, Eichel) – 55. Connor (Wheeler, Lowry)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), Hutton, Pachal, Hague, Whitecloud – Amadio, Eichel, Marchessault – Howden, Stephenson, Stone (C) – R. Smith (A), Karlsson, Carrier – Barbašev, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Holm) – Dillon (A), Pionk, Schmidt, DeMelo, Samberg, Capobianco – Connor, Dubois, Wheeler – Ehlers, Naměstnikov, Niederreiter – Barron, Lowry (A), Appleton – Kuhlman, Stenlund, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Rank, Pollock – Murchison, Suchánek