New Jersey Devils
1:6 (1:1, 0:5, 0:0) Stav série: 1:3
Carolina Hurricanes
Středa 10.05.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Střely na bránu: 22 – 28 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Hokejisté Caroliny vítězí na ledě New Jersey vysoko 6:1 a v sérii vedou už 3:1 na zápasy. V pátém duelu ji tak mohou před svými fanoušky ukončit.

O všem dnes rozhodla druhá třetina. Do ní se vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1, který platil ještě ve 28. minutě. Pak však hosté skórovali čtyřikrát v rozmezí 5 minut a 20 sekund, čímž vyhnali z branky Vítka Vaněčka, a 24 sekund před přestávkou přidali ještě jeden gól. V závěrečné dvacetiminutovce se už utkání za jasného stavu pouze dohrávalo.

První dvě trefy Canes obstaral Martin Nečas. Skvělý zápas pak odehrál Jordan Martinook, který si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Stav série – 1:3 na zápasy

59:28
    Zakázané uvolnění domácích. Jedno z posledních buly tak bude vhozeno v obranném pásmu Ďáblů.

59:00
    Startuje poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:08
    Na levém křídle se dostal do akce Mackenzie MacEachern. Ten svou střelou donutil domácího brankáře k zákroku. Schmid vyrazil puk lapačkou.

57:40
    Na ledě se už opravdu neděje nic, co by stálo za zmínku. Dohrává se v poklidném tempu.

56:29
    Timo Meier v obranném pásmu nezkrotil puk. Jeho zaváhání ale Stefan Noesen nepotrestal.

55:40
    Hlediště Prudential Center se už pořádně vyprázdnilo. Zklamaní diváci raději zamířili ke svým automobilům či na MHD.

55:15
    Ze středního pásma vypálil Jesperi Kotkaniemi. Akira Schmid byl pozorný. Po jeho zákroku tu máme už poslední reklamní brejk.

54:58
    Damon Severson vyčkává s pukem za vlastní brankou. Do konce schází pět minut. Domácí vědí, že tenhle zápas je třeba už jen nějak dohrát.

54:09
    Schmid podržel puk po nahození Bradyho Skjeie. Hra tedy opět přerušena.

53:26
    Domácí v postavení mimo hru.

53:12
    Po střele Mackenzieho MacEacherna zasahoval Schmid. Další reklamní pauza.

52:48
    Zápas se už spíše dohrává. O vítězi rozhodla druhá třetina. Devils ještě bojují o nějaké to sebevědomí před pátým duelem na hřišti soupeře, v němž budou odvracet vyřazení.

51:21
    Jack Hughes hrál, byť byl domácím signalizován ofsajd. Hra je tedy přerušena.

50:58
    Nahození Hamiltona od pravého mantinelu podržel ve výstroji Andersen. Snadný zákrok pro gólmana hostí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. J. Hughes (Meier) – 18. Nečas (Martinook, Slavin), 28. Nečas (Pesce, J. Staal), 30. Pesce (Drury, J. Staal), 32. Fast (Martinook, Chatfield), 33. Burns (Kotkaniemi, Martinook), 40. Martinook (Burns)

New Jersey Devils: Vaněček (33. Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, L. Hughes, Marino, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Meier – Tatar, M. McLeod, Haula – Bastian, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Fast, Kotkaniemi, Martinook (A) – Nečas, J. Staal (C), Drury – MacEachern, Stastny, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Kozari, Lee – Barton, Pancich

Diváci: 17 016