Finsko – USA 1:4 (kon.) | Slovensko – Česko cz 2:3 (kon.) | Švédsko – Německo 1:0 (kon.)
Lotyšsko – Kanada 0:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 4:1
New Jersey Devils
Pátek 12.05.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Semifinále V. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou no a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:32:59)

Utkání a i celá série je u konce. Prodloužení přineslo aktivní hokej z obou stran, nevyčkávalo se a naopak se celkem dost útočilo. Rozhodující moment celého zápasu přišel v přesilové hře, když na trestné lavici seděl za zdržování hry hostující Jonas Siegenthaler a nabídnutou výhodu využil Jesper Fast. Ten jemnou tečí Kotkaniemiho střely poslal puk za Schmida a rozhodl o výhře domácích 3:2. Po výsledku 4:1 na zápasy tak do finále Východní konference postupuje CAROLINA HURRICANES.

Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Carolina rozjela v útočném pásmu další z kombinací, ta se dostala na vrchol pravého kruhu, odkud vystřelil Kotkaniemi a jeho ránu lehce tečoval za záda hostujícího gólmana u brankoviště stínící JESPER FAST – 3:2! Asistence: Jesperi Kotkaniemi, Shayne Gostisbehere.

66:34
    Domácím přesilovka zatím moc nejde, drží sice útočné pásmo, finální fáze ale končí na dobře bránících hráčích New Jersey.

65:36
    A teď pozor! Hostující Jonas Siegenthaler vyhodil ve vlastním pásmu puk přes plexi a to znamená dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka pro Carolinu!

65:17
    Pokus J. Hughese byl sražen vedle Andersenovy branky, puk skončil z zadního mantinelu.

64:22
    Skjei se musel rychle vracet pro volný puk, neměl přehled, co se děje za ním, přesto se mu povedlo dobře rozehrát.

63:39
    Nyní se už ale Martinook dostal ke střele z mezikruží, Schmid jej ale zvládl zastavit a svým zákrokem přerušil hru.

63:19
    Martinook neprojel pravou stranou, u mantinelu byl pozastaven a puk mu ujel od hole.

62:55
    Domácí drží puk ve středním pásmu, trpělivě čekají na svou šanci.

62:00
    Prodloužení se zatím hraje hodně aktivně. Za hosty zahrozil objetím branky Bastian, Andersen však měl brankovou čáru pokrytou a puk zastavil.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. Slavin (Martinook), 40. Burns, 68. Fast (Kotkaniemi, Gostisbehere) – 16. Mercer (Meier, M. McLeod), 28. Meier (Hamilton, J. Hughes)

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Fast, Kotkaniemi, Martinook – Nečas, J. Staal (C), Drury – Stepan, Stastny, MacEachern.
    Trenér: Rod Brind'Amour

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Hamilton, L. Hughes, Marino, Graves, Siegenthaler, Severson – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Meier – Tatar, M. McLeod, Haula – Bastian, Lazar, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Hanson, Sutherland – Alphonso, Murchison

Diváci: 18 841