USA – Rakousko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Norsko 2:1 (kon.) | Finsko – Francie 5:3 (kon.)
Kanada – Kazachstán 5:1 (kon.)
Lotyšsko
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Norsko
Středa 17.05.2023, 15:20 • Arena Riga • Mistrovství světa • Skupina B

Děkujeme vám za pozornost a z Rigy se přihlásíme znovu dnes večer, kdy změří síly Kanada s Kazachstánem. (17:48:11)

Lotyši nakonec zaslouženě poráží Nory, ale hodně si situaci zkoplikovali. V některých pasážích Lotyšsko soupeře přehrávalo úplně drtivě, ale převahu nedokázalo výrazněji brankově vyjádřit. Když pak Norsko snížilo, hra se více vyrovnala a ze zápasu bylo nakonec velké drama. V závěru ještě hráli Norové přesilovku, ale Lotyšsko těsný náskok dokázalo uhájit a vrátilo se do hry o postup do čtvrtfinále.

Norsko – Max Krogdahl

Střely na branku za celý zápas: 32 – 21. Ve třetí třetině byli aktivnější Norové, kteří vyhráli na střely 11:6. Přitom v prostřední části byl poměr střel 17:1 pro Lotyše...

59:35
    Andris Džerinš zablokoval střelu soupeře, načež vyhodil puk do středního pásma!

59:14
    Lotyši vyhazují.

59:12
    Čukste ani další dva Lotyši nedokázali vyhodit.

59:04
    Mattias Nörstebö nejdříve zazmatkoval na modré čáře, situaci ale ustál a o chvíli později vystřelil. Šilovs kryje, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

58:52
    Dlouhý zámek Norů. Trettenes v obrovské šanci, jeho rána byla ještě před Šilovsem tečována, ale puk nakonec skončil mimo branku!

58:01
    Norové to zkouší bez brankáře!

58:00
    Norská reprezentace si bere oddechový čas.

58:00
    Kristaps Roberts Zile udělal hdon zbtečný faul ve středu ledové plochy a půjde na dvě minuty na trestnou lavici za hákování. To je velká komplikace pro Lotyšsko!

Dnešní utkání sleduje 6 872 diváků.

57:39
    Daugavinš dostal přihrávku na pravou stranu a bez přípravy vypálil, Haukeland ukázal vynikající zákrok.

56:49
    Andreas Martinsen u lotyšské střídačky fauloval vysokou holí. Norské šance na bodový zisk se rapidně snižují.

55:48
    Kristaps Zile zablokoval střelu Einara Engelanda Andersena. Lotyši pouze vyhazují, ale to jim momentálně bohatě stačí.

55:17
    Dzierkals zblokoval střelu Hagy z úhlu a Lotyšům se podařilo dostat puk ze třetiny.

David Schlegel

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 24. Abols (Balcers, Daugavinš), 24. Andersons (Keninš) – 35. Hoff (H. Salsten)

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Balcers – Dzierkals, Ro. Bukarts (A), Batna – Andersons, Smirnovs, Keninš – Krastenbergs, Ri. Bukarts, Džerinš – Indrašis.
    Trenér: Harijs Vitolins

Norsko: Arntzen (Haukeland) – Nörstebö, Lilleberg, Johannesen (A), Engeland Andersen, Krogdahl, Kasastul, Hansen – Valkvae Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – Trettenes (A), Olden, Martinsen – E. Salsten, Olimb (C), Haga – Steen, H. Salsten, Hoff – Vesterheim.
    Trenér: Tobias Johansson

Rozhodčí: Bloski, Schrader – Davis, Niittyla

Diváci: 6 872