Kometa Brno – Třinec 3:0 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:3 (kon.) | Jihlava – Přerov 5:2 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 0:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:2 (kon.) | Plzeň – Č. Budějovice 6:2 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 16.09.2023, 12:00 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Máme za sebou utkání, které skončilo vítězstvím pro domácí tým Komety v poměru 3:0. O branky se postaral na konci první třetiny Adam Veselský a ve třetí třetině skóre dokončili na konečný stav Robin Rakus a Jindřich Habermann. Je určitě slušné dodat, že do poloviny utkání se jednalo o docela vyrovnanou hru, ale v druhé půli byl jednoznačně lepším týmem ten domácí, který dokázal tak získat další tři důležité body do tabulky. To je z mé strany vše a doufám, že se uvidíme u dalších utkání, nejen z DHL Extraligy juniorů. (14:06:59)

58:46
    O bodyček se postaral Pavlík na hostujícího Lysaka, kterému tak znemožnil pokračovat v útoku hostů.

57:50
    Kometa je ve hře stále více aktivní a zdá se, že se Třinci nepodaří skórovat aspoň korigující gól.

56:13
    Kavan chytá fakt výborně a teďka se o tom přesvědčil Sikora, který nedokázal využít přihrávku kterou dostal na skórování.

54:53
    Kometa právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JINDŘICH HABERMANN. Asistence: Denis Bárta a Denis Svoboda.

54:50
    Domácí se mnohem víc drží v útočném pásmu a snaží se omezit počet šancí Třince.

54:07
    Třinecká rozehrávka opět skončila na holi Komety, kdy Otava se ocitl pouze před brankářem Třince, ale jeho střela skončila na jeho lapačce.

53:05
    Kavan teď dokázal zastavit jak nájezd Bartoše, tak i jednoho třineckého hráče, který se pokoušel střelu dorazit.

52:29
    O další pokus z prakticky mrtvého úhlu se postaral Svoboda. Král s touto střelou neměl sebemenší problém.

52:04
    Autorem branky je ROBIN RAKUS.

52:00
    Jedovatou střelu vyslal na Krále Bůžek, střela byla ještě k tomu zblokovaná, ale dorážka letěla vedle.

51:17
    Ulbricht se dokázal prosmýknout přes dva třinecké hráče, ale bohužel puk letěl moc rychle před ním a nedokázal jej zastihnout.

50:42
    Petr Sikora se postavil k trestnému střílení po nájezdu Lysaka, kdy ho přidržel Ulbricht. Jenže nájezd skončil pouze na betonech.

50:42
    Trestné střílení pro hosty!

50:19
    Domácí se usadili v útočném pásmu, jenže bez pokusu na branku hostí.

Šimon Kuběna

Branky a nahrávky: 39. Veselský (D. Svoboda, Zembol), 53. Rakus, 55. Habermann (De. Bárta, D. Svoboda)

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – Ulbricht (A), A. Pospíšil, D. Svoboda, Bůžek, Jurný, Kuswito – Chludil, Ekrt, Zembol – Boltvan (A), Otava (C), Rakus – Veselský, Habermann, De. Bárta – Pavlík, Moravec, J. Nesvadba.
    Trenér: Karel Beran

HC Oceláři Třinec: J. Král (A. Černý) – Andrle (A), A. Horváth, Volas, Kurbaka, Buják (A), M. Pospíšil, Ošmera – Šilar, Bartoš, Lysak – Holinka, Sikora, Spěváček – Šutý (C), Gerych, Blaha – Svozil, Mikula.
    Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Čunočka, Mejzlík – Polák, Viskot