Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.) | Třinec – Přerov 6:4 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 8:4 (kon.)
Č. Budějovice – Mountfield HK 1:9 (kon.) | K. Vary – Plzeň 5:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Pardubice – Zlín 6:5 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
8:4 (0:1, 4:2, 4:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.09.2023, 13:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Dvanácté kolo juniorské DHL extraligy je už minulostí. Už v během první třetiny se zdálo, že to nebude nejvydařenější zápas domácích, puk je příliš neposlouchal a odskakoval, kam se mu chtělo. Brňané otevřeli skóre tři minuty před koncem první části a do sté druhé vstoupili také lépe, když ještě před polovinou zápasu vedli už o tři branky. S vítkovickými to nevypadalo nejrůžověji. K obratu ale zavelel ve 32. minutě hry zkušený Slusarczyk, když jako první překonal Žurka v hostující brance, následně přidal branku Vehovský a na 3:3 srovnával Milata. Domácí ale neřekli vše, sedmatřicet vteřin před druhou sirénou poslal svůj tým do vedení Žídek. Hostujícím trenérům přišla přestávka jako na zavolanou. Zkraje třetí třetiny se prosadil Chlán, ale hosté dokázali využít nabídnutou přesilovku a znovu snížit na rozdíl jediné branky. Jejich nadšení zchladil svou druhou brankou Vehovský. Vítkovičtí hráli uvolněněji, brněnští trenéři sáhli ke hře bez brankáře, čehož dokázal velmi rychle využít opět Chlán. V samotném závěru zahrávali vítkovičtí přesilovku, kterou využili díky Chlánovi, který si tak připsal hattrick. Kometa dnes odjíždí z Ostravy s prázdnou.
    Mějte příjemný zbytek soboty, užijte si víkend a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (15:33:28)

59:47
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí tuto přesilovku využívají, po nahrávce Přibyla propadla střela ROBERTA CHLÁNA za Žurka a vítkovický útočník si tak dnes připisuje hattrick – 8:4. Asistence: Matěj Přibyl, Maxim Vehovský.

59:08
    Hákováním se provinil hostující kapitán Otava a bude pykat.

58:50
    Vítkovičtí přesunují hru k hostující kleci.

58:28
    Kometa v pásmu, ale domácí nebudou chtít připustit jakékoliv drama.

57:38
    Žurek je zpět v brance.

57:38
    Domácím se na obranné modré podařilo dostat k puku, Man ho poslal na volnějšího ROBERTA CHLÁNA, který střelou ze středního pásma trefuje opuštěnou brněnskou klec – 7:4. Asistence: Matyáš Man.

57:30
    Hostující trenéři si vybírají oddechový čas, po něm zůstává Žurek na střídačce.

56:53
    Hosté na skok v pásmu, prudká střela Otavy se zastavuje na Irglovi.

56:22
    Přibyl dostal puk do pásma, Tobola bojoval před brankou společně s Milatou, ale hra je nakonec přerušena.

55:58
    Kometa se protáhla do pásma, střela Rakusovi nesedla.

55:41
    Vítkovice nepřesně u Žurka, hosté získávají kotouč.

55:13
    Vítkovický Saxa sám u branky, ale brněnští beci si jej pohlídali. Hra je přesunuta do středního pásma.

54:52
    Kotouč je zašlápnutý u mantinelu v útočném pásmu domácích, ale hosté jej nakonec získávají.

54:17
    Vítkovičtí bojují u hostující klece, ale brňané se brání pozorně.

53:24
    Domácí nehodlají ponechat nic náhodě, Přibyl vyslal do šance MAXIMA VEHOVSKÉHO, který zkušeně zvyšuje na 6:4. Asistence: Matěj Přibyl, Matěj Žídek.

52:51
    Zakázané uvolnění pro domácí.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 32. Slusarczyk (Chlán, Chaloupka), 36. Vehovský (Žídek, Vi. Glos), 39. Milata (M. Přibyl, Tobola), 40. Žídek (Vehovský, Puchala), 44. Chlán (Slusarczyk, Chaloupka), 54. Vehovský (M. Přibyl, Žídek), 58. Chlán (Man), 60. Chlán (M. Přibyl, Vehovský) – 17. Ekrt (Bůžek), 25. Rakus (Ekrt, Veselský), 28. Rakus (D. Svoboda, Boltvan), 53. De. Bárta (Boltvan, D. Moravec)

HC Vítkovice Ridera: Irgl (Smolka) – Chaloupka, Bialy (A), Man, Kalandra, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba – Slusarczyk, Štiak, Chlán – Tobola, Přibyl, Milata – Žídek, Kovalčík, Vehovský (A) – Fojtík, Zapletal, Saxa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Kometa Brno: Žurek (Kavan) – Ulbricht (A), A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Bůžek, Jurný, Kuswito – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Chludil, Ekrt, Rakus – Veselský, D. Moravec, Mots – Habermann, Halačka, J. Nesvadba.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: J. Vaněk, P. Blaha – M. Vengřín, V. Hladík