Litvínov – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Třinec 3:2 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.)
Přerov – Pardubice 2:6 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 2:3 (1:2 po s.n.)
Kometa Brno – Jihlava 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 05.10.2023, 18:20 • Winning Group Arena • DHL Extraliga juniorů • Skupina Východ

Konec zápasu. (20:18:46)

59:59
    Ještě jedna šance pro Brno, když se v přečíslení objevili Rakus s Ekrtem. Prvně jmenovaný ovšem při střele trefil jen bránícího hráče Dukly.

59:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! ADAM BOLTVAN navíc střelou do prázdné brány kompletuje hattrick. Tři body dnes zůstanou v Brně. Asistence: František Němec.

59:26
    Jihlava vyhrála buly a nic nebrání tomu, aby se hostující gólman vydal na střídačku.

59:13
    Hra je pro postavení mimo hru přerušena a stěhuje se do středního pásma. Cinka je opět ve svém brankovišti.

59:07
    Jeletz zastavil brněnskou střelu do prázdné brány. Opět se chystá zahájit rozehrávku.

58:47
    Jihlava je zpět před Kavanem. Ke kombinaci se ovšem hostujcíí celek nedostává, spíš musí o puk bojovat u mantinelu.

58:15
    Bulík zastavil Zembola při snaze vystřelit do prázdné brány. Kotouč mají hosté a rozehrávají z vlastního pásma.

57:31
    Veselský dotlačil puk kolem mantinelu do středního pásma. Jihlava se teď snaží podržet čas, aby mohla opět beztrestně do útočné třetiny a domácí se mezitím nedostali ke kotouči.

56:56
    Pár zákroků si Cinka při výpadu Brna ještě připsal. Teď už je Dukla opět s šesti bruslaři v poli.

56:35
    První akci Dukly zastavuje ofsajd. Hostující brankář se vrací na led, ovšem z jeho postevní mezi kruhy je jasné, že při nejbližší možné příležitosti vyrazí na střídačku.

56:30
    Do konce základní hrací doby zůstávají tři minuty a třicet sekund. Vhazuje se před Kavanem, Cinka zůstává na střídačce.

56:30
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

56:28
    Dukla se usadila v útočném pásmu a začala s kombinací. Sice ne tak rychlou, jako před chvílí Kometa, ale přesnou. Kavan nyní drží svůj tým.

55:42
    Kuprijanov se nyní pokoušel o to samé, jihlavský útočník ovšem v poslední chvíli narazil a ke střele se nedostal.

54:48
    Horváth si poradil s přesilou soupeře, obešel čtyři hráče a z mezikruží zakončil. Jeho ránu nakonec Jeletz stečoval nad branku.

54:13
    Nosek nahazuje kotouč na brněnskou branku ze středního pásma. Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut. Dukla potřebuje zabrat, pokud chce s utkáním ještě něco udělat.

53:40
    Kometa na druhé straně nepolevuje. Kombinaci na pravém kruhu zakončil Chludil, jeho rána mířila příliš vysoko.

53:16
    Dukla si uvědomuje vážnost situace a snaží se svému soupeři herně dorovnat.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 4. Boltvan (De. Bárta, A. Pospíšil), 44. Boltvan (De. Bárta, Otava), 51. Ekrt (Rakus, D. Svoboda), 60. Boltvan (F. Němec) – 24. Burkov (Jo. Jungwirth)

HC Kometa Brno: Kavan (Žurek) – F. Němec, Ulbricht, A. Pospíšil, D. Svoboda, Kuswito, Bůžek, Zubíček – De. Bárta, Otava, Boltvan – Rakus, Ekrt, Zembol – K. Horváth, D. Moravec, Chludil – J. Nesvadba, Habermann, Veselský.
    Trenér: Karel Beran

HC Dukla Jihlava: Cinka (Vejmelka) – Číhal, Jeletz, Ludvík, P. Mrtka, Vovsík, Vandas – Jo. Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – Bulík, Modl, Coufal – Nosek, R. Váňa, Klapica – Šabatka, Niederhafner, Valach.
    Trenér: Michal Broš

Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kleprlík, Augusta