Tampa – Nashville 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 2:4 (kon.) | Vegas – Seattle 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Seattle Kraken
Středa 11.10.2023, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

To už je ode mne pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a budu se opět těšit, například u dalších zápasů NHL.

Přeji hezký den. (07:56:04)

Statistika
    Střely na bránu: 28 – 33 | Přesilová hra: 0/4 – 0/4 | Trestné minuty: 11 – 8

Adin Hill (VEG) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,0 %, odchytal 60:00
    Philipp Grubauer (SEA) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:00

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

1. Adin Hill (VEG) 32 zákroků
    2. Chandler Stephenson (VEG) 1+1
    3. Ivan Barbašev (VEG) 1+0

Obhájce titulu vstupuje do sezony jasnou výhrou!

Obhájci Stanley Cupu z Las Vegas vstoupili do sezony výhrou nad Seattlem 4:1. Klíčem k výhře byla především produktivní první třetina, ve které dokázali domácí vytěžit z minima maximum a naopak Seattle přes vyšší aktivitu nic.

Dále zmiňme výborná oslabení, precizně odbráněný vyšší trest ve třetí třetině byl mimořádně důležitý.
    Seattle nehrál špatně, naopak měl i dobré momenty, dnes to ale nestačilo...

Vegas Golden Knights – Seattle Kraken 4:1.

58:45 Jack EICHEL - 4:1

58:45
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hotovo! JACK EICHEL to zkusil a trefil naprosto přesně na střed prázdné brány. Mistr vstoupí do nové sezony NHL jasnou výhrou. Asistence: Chandler Stephenson a Mark Stone.

58:30
    Kraken odvolávají gólmana!

56:14
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Jaden Schwartz – 2 min., vysoká hůl.

55:26
    Keegan Kolesar přemýšlel co by za bránou vymyslel za kulišárnu. Nakonec jde na jistotu, kotouč se dostává až na modrou a odtud přišla střela těsně nad ledem. Grubauer zasáhl.

53:49
    A další tutovka, tentokrát se Hill musel přesunout proti volnému Eberlemu! Viděli jsme dva skvělé zákroky domácího gólmana.

53:42
    Matthew Beniers měl na holi gól, Adin Hill si ale vybruslil a výtečně zasáhl betonem!

53:08
    Alex Pietrangelo a jeho jedovka od modré! Další ránu zablokoval Pierre-Édouard Bellemare.

52:35
    Yanni Gourde výborně udržel modrou čáru a znovu vyhazuje. Dobré střídání hostujícího forwarda.

51:44
    Mark Stone mohl z levé strany dorážet do prázdné, mířil na vzdálenější tyč, ale míjí. Tohle byla tutovka!

51:22
    Pierre-Édouard Bellemare si poradil na mantinelu, dloubl do puku a vyhazuje.

51:11
    Jared McCann – 2 min., krosček.

Tohle oslabení bylo naprosto úžasné, už jen za tuto práci ve čtyřech si Vegas dnes zaslouží vyhrát. Následuje navíc další trest, tentokrát ale budou pykat hosté!

51:02
    Rána jako z děla od Adama Larssona, Hill výborně zasahuje. Puk letí do rohu.

Adam Čuba

Branky a nahrávky: 8. Stephenson (Howden, Stone), 15. Marchessault, 22. Barbašev (McNabb), 59. Eichel (Stephenson, Stone) – 29. McCann (Eberle)

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hutton, Pachal – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Howden, Stephenson, Stone (C) – Cotter, W. Karlsson (A), Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Dunn, Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Dumoulin, Schultz – McCann, Beniers, Eberle (A) – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – B. Tanev, Bellemare, Yamamoto.
    Trenér: Dave Hakstol