Vyškov – Val. Meziříčí 6:3 (kon.) | Mostečtí Lvi – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Havířov 4:3 (po pr.)
SHKM Hodonín – Opava 2:1 (kon.) | Písek – Benátky n/J 3:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Šumperk 2:5 (kon.)
Žďár n/S – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Chomutov – Hronov 9:3 (kon.) | Technika Brno – Kopřivnice 2:3 (kon.)
Tábor – Kralupy n. Vltavou 3:2 (3:0 po s.n.) | Cheb – Letňany 1:3 (kon.) | Kobra – Děčín 3:7 (kon.)
Řisuty – Ústí n/L 1:3 (kon.)
HC Řisuty
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 14.10.2023, 19:00 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Hokejisté ústeckého Slovanu prolomili nepříznivou sérii čtyř porážek a ze Slaného si odvážejí výhru 3:1 nad místním celkem HC Řisuty.

Po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:1 po přesilovkových trefách hostujícího Martina Dubského a domácího Petra Janečka, který srovnal 17 sekund před přestávkou. Toto skóre pak platilo až do 49. minuty, kdy v další početní výhodě strhl vedení na stranu Severočechů Jan Kloz. Ten se prosadil poté, co se k němu kotouč odrazil od zadního mantinelu po nepřesné střele Popely. Domácí už pak vyrovnat nedokázali. 5 sekund před koncem naopak potrestal jejich hru bez brankáře veterán Jaroslav Roubík. (21:15:02)

59:55 Jaroslav ROUBÍK - 1:3

59:55
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    A ještě gól hostí! JAROSLAV ROUBÍK trefil od pravého mantinelu a červené čáry opuštěnou branku Řisut – 1:3. Asistence: Lukáš Sýkora.

59:52
    Hosté vyhráli buly v obranném pásmu a tenhle zápas pro ně dopadne dobře!

59:48
    Jeden z trenérů si vyžádal oddechový čas.

59:35
    Nyní už domácí v šesti hráčích na ledě jsou!

59:16
    Hosté drží hru daleko od své branky a čas rychle ubíhá. Řisuty nemohou ani do power-play.

58:38
    Pánek ukradl rychlým vyjetím hostům další šanci rozhodnout zápas!

58:19
    Jaroslav Roubík jel sám na domácí branku, ale Pánek jeho forhendový blafák přečetl!

57:40
    Stahl vyráží do rohu nahození Jakuba Hajného.

57:18
    Ještě diskuse rozhodčích s hosty. Podle sudího Karel Kubát po zakázaném uvolnění skočil na střídačku a musí se vrátit zpátky na led.

57:18
    Zakázané uvolnění hostí. Zatím domácích zůstává na ledě pět a brankář.

56:52
    Domácí se nadechují k závěrečnému náporu. Dá se očekávat, že půjdou i do hry bez brankáře.

56:09
    Řepka zahnal svou přihrávkou spoluhráče z obrany těsně za útočnou modrou. Domácím tak byl odpískán ofsajd.

55:03
    Posledních pět minut třetí třetiny. Ústí je tak poměrně blízko, aby protrhlo sérii nedobrých výsledků.

54:21
    Střelu Lukáše Popely od pravého mantinelu pokryl Pánek. Hra je po jeho zákroku přerušena.

54:05
    Hosté jsou už v plném počtu.

53:38
    Vyrovnání nepřinesla ani Zichova střela od modré čáry. Puk se odrazil do rohu.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 20. Janeček (Janda, Čech) – 4. M. Dubský (Popela, Roubík), 49. Kloz (Popela, Kubát), 60. Roubík (L. Sýkora)

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Janda, Řepka, Malovický, Strnad, Jakubec – Janeček, Wimmer, Bílek (C) – K. Pejchal, Čech, Chamrád – Okegawa, Pulda, Mulač – Hajný, V. Procházka.
    Trenér: Pavel Křepelka

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Štěpka) – L. Sýkora, Kubát (A), Gottfried, Trefný (C), Funk, Popela, V. Hynek, Polata – M. Dubský, Roubík (A), Kloz – Rudovský, Petráš, Kuchynka – J. Tůma, Berčík, Bartoš – Špaček, Krédl.
    Trenér: Jiří Merta

Rozhodčí: Battěk – Kurtin, Beneš