Winnipeg – Florida 6:4 (kon.) | Boston – Nashville 3:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 5:3 (kon.)
Detroit – Tampa 6:4 (kon.) | Pittsburgh – Calgary 5:2 (kon.) | Toronto – Minnesota 7:4 (kon.)
Montreal – Chicago 3:2 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | St. Louis – Seattle 2:1 (1:0 po s.n.)
San Jose – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Vegas – Anaheim 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:4 (kon.)
Los Angeles – Carolina 5:6 (2:3 po s.n.)

3. Calle Järnkrok (TOR) 1+1 (04:13:45)

Závěr dnešního zápasu zvládlo o třídu lépe Toronto a po zásluze tak bere body z dnešního duelu již po 60 minutách. Vítěznou je nakonec Järnkrokova branka z 50. minuty, neméně se však o triumf zasloužil svým hattrickem Auston Matthews a dvougólový William Nylander.

Hosté nicméně nemusí odjíždět z kanadské metropole až tak zklamaní, ještě jedenáct minut před koncem ztráceli na Maple Leafs jedinou branku a svými čtyřmi vstřelenými góly prokázali, že mají po zbytek sezóny co nabídnout.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům elitního hokeje!

59:30
    Dnešní utkání se dohrává již pouze pro formu, fanoušci vestoje tleskají úžasnému ofenzivnímu výkonu svého týmu.
    57:32 Brandon DUHAIME - 7:4

57:32
    Minnesota právě vstřelila branku!
    BRANDON DUHAIME alespoň trochu mírní smutek fanoušků hostujícího týmu, když svou tečí tečně před brankovištěm kosmeticky upravuje skóre na 4:7. Asistence: Connor Dewar a Jacob Middleton.

57:23
    Samsonov chytá Middeltonovu dělovku.

57:15
    Zakázané uvolnění Toronta.

55:46
    Merrill promáchl a umožnil rychlý kontr Toronta, to však nedokázalo situaci vyřešit.

55:30
    Po zásahu kotouče musí bohužel v doprovodu lékaře hrací plochu opustit Patrick Maroon.

53:56
    Ani Auston Matthews si další branku nepřipisuje, toho to však teď nepochybně mrzí o poznání méně.

53:12
    Na svou druhou branku v soutěži se Marco Rossi ještě nějakou dobu počká, Samsonov jeho ránu zápěstím dokázal zlikvidovat.
    52:15 William NYLANDER - 7:3

52:15
    Toronto právě vstřelilo branku!
    WILLIAM NYLANDER s nepopsatelnou lehkostí zvyšuje náskok Toronta na čtyři branky. Jeho rána ze střední vzdálenosti bez sebemenších problémů našla mezírku mezi betonem a vyrážečkou Gustavssona. Asistence: John Klingberg a John Tavares.

51:05
    Samsonov lapil Erikssonův bekhend.
    50:26 Auston MATTHEWS - 6:3

50:26
    AUSTON MATTHEWS kompletuje hattrick, druhá dnešní branka byla sice původně připsána Tavaresovi, nakonec však bylo rozhodnutí změněno a stadion je tak teď po jeho pohotové otočce, kterou potrestal ztrátu Zuccarella, zasypáván všeljakými předměty. Asistence: Mitchell Marner.
    49:54 Calle JÄRNKROK - 5:3

49:54
    Kanaďané už zase vedou o dva góly, CALLE JÄRNKROK zakončil lehkou ranou do odkryté části branky parádní kombinaci Javorových listů až do kuchyně. Asistence: Morgan Rielly a TJ Brodie.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 11. Matthews (Marner), 13. Matthews (Nylander), 20. Nylander (Tavares, Domi), 24. Bertuzzi (Järnkrok, Rielly), 50. Järnkrok (Rielly, Brodie), 51. Matthews (Marner), 53. Nylander (Klingberg, Tavares) – 10. Hartman (Kaprizov, Brodin), 25. Boldy (Zuccarello, Addison), 30. Rossi (M. Foligno, Faber), 58. Duhaime (Dewar, Middleton)

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Rielly (A), Brodie, McCabe, Klingberg, Giordano, Liljegren – Bertuzzi, Matthews (A), Marner – Domi, Tavares (C), Nylander – Knies, Minten, Järnkrok – Gregor, Kämpf, Reaves.
    Trenér: Sheldon Keefe

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Middleton, Goligoski, Merrill, Addison – Kaprizov (A), Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek (A), Boldy – M. Foligno (A), Rossi, F. Gaudreau – Maroon, Dewar, Duhaime.
    Trenér: Dean Evanson

Rozhodčí: O'Rourke, South – Smith, Berg

Diváci: 18 903