Columbus – Detroit 0:4 (kon.) | New Jersey – Florida 3:4 (kon.) | NY Rangers – Arizona 2:1 (kon.)
Toronto – Chicago 1:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.)

Střely na bránu: 37 – 31 | Přesilová hra: 0/4 – 1/4 | Trestné minuty: 13 – 13

Hokejisté Toronta si ve třetím zápase sezóny připisují první porážku! Chicagu doma podlehli 1:4.

Domácím dnes selhala jejich hlavní zbraň, kterou je ofenziva. Mlčel i Auston Matthews, který měl své příležitosti zejména v přesilovce, kterou Maple Leafs rozehráli osm minut před koncem. Pojďme ale popořadě.

Góly padaly až ve druhé třetině. Hosté vedli od 23. minuty, kdy se po spolupráci s Athanasiouem trefil MacKenzie Entwistle. Domácí zabrali a rychle srovnali přesnou ranou kapitána Johna Tavarese, ovšem pak už se trefovali zase jen Černí jestřábi. Ve 35. minutě za sebou obrana Maple Leafs zapomněla Coreyho Perryho a protřelý veterán šanci proměnil. Poté ještě přišla využitá přesilovka zásluhou Tylera Johnsona. V závěrečné části se pak domácím nedařilo vstřelit kontaktní gól. Blízko měl k němu Brodie, jehož střelu zastavila horní tyčka, a pak při zmíněné přesilovce Matthews. Divoký byl samotný závěr, kdy při hře Toronta bez gólmana nejprve nebyla uznána trefa Halla do opuštěné klece a následně neplatil ani zásah domácího Nylandera. V obou případech týmům vyšly výzvy na ofsajd. Skóre duelu tak uzavřel až 6 sekund před koncem hostující Taylor Raddysh. Blackhawks tak nemusí vadit, že Connor Bedard vyšel poprvé bodově naprázdno.

59:54 Taylor RADDYSH - 1:4

59:54
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tenhle gól už platit bude! TAYLOR RADDYSH trefil od obranné modré čáry opuštěnou branku soupeře a Blackhawks na ledě Toronta zvítězí – 1:4. Bez asistence.

59:43
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jason Dickinson – 2 min., krosček.

59:25
    Čas se vrací do chvíle, kdy došlo k ofsajdu.

59:25
    Z pravého kruhu vystřelil William Nylander a kotouč zapadl 6,2 sekundy před koncem do vzdálenějšího horního růžku branky soupeře – 2:3.

Gól ale nakonec není uznán pro postavení mimo hru. Také Chicagu vyšla trenérská výzva!

Domácí vstřelili gól. Opět ale přichází trenérská výzva na postavení mimo hru!

59:20
    Domácí pokračují ve hře s prázdnou brankou. Dochází jim ale čas.
    59:06 Gól Halla nebyl uznán pro postavení mimo hru.

59:06
    Gól Taylora Halla neplatí! Domácí hokejista se totiž dostal bruslemi do útočného pásma ještě dříve, než tam byl i puk. Torontu tedy challenge vyšla.

59:06
    Domácí si po trefě Taylora Halla do prázdné branky vyžádali trenérskou výzvu. Reklamují ofsajd soupeře.

58:56
    Corey Perry ve středním pásmu přišel o puk. Domácí ale rovněž chybovali a vracejí kotouč Chicagu.

58:02
    Ani teď se Auston Matthews neprosadil! Na zadní tyčce nedokázal usměrnit kotouč do odkryté branky.

57:52
    Domácí lavička si bere oddechový čas. 128 sekund dokonce třetí třetiny.

57:45
    Po Nylanderově ráně vypadl kotouč před Matthewse, který dnes zatím nepotvrzuje pověst střelce. Domácí útočník zamířil do boční síťky!

57:03
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Tavares (Nylander, Giordano) – 23. Entwistle (Athanasiou, Katchouk), 35. Perry (A. Vlasic, S. Jones), 38. T. Johnson (Athanasiou, Korchinski), 60. T. Raddysh

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Klingberg, McCabe, Liljegren, Giordano – Marner, Matthews (A), Bertuzzi – Nylander, Tavares (C), Järnkrok – Domi, Minten, Knies – Reaves, Kämpf, Gregor.
    Trenér: Sheldon Keefe

Chicago Blackhawks: Söderblom (Mrázek) – S. Jones (A), A. Vlasic, Murphy (A), Korchinski, Kaiser, Zajcev – Donato, Bedard, Hall – T. Raddysh, Reichel, T. Johnson – Athanasiou, Entwistle, Katchouk – Perry, Dickinson, N. Foligno (A).
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: St. Laurent, Furlatt – Gibbons, Suchánek

Diváci: 19 101