Columbus – Detroit 0:4 (kon.) | New Jersey – Florida 3:4 (kon.) | NY Rangers – Arizona 2:1 (kon.)
Toronto – Chicago 1:4 (kon.) | Washington – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:38
    Adam Ružička (CGY) – 1+1, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:07

1. Matthew Phillips (WSH) – 1+1
    2. Darcy Kuemper (WSH) – 38 zákroků
    3. Adam Ružička (CGY) – 1+1 (04:08:52)

Washington dokázal zvítězit na svém ledě nad Calgary 3:2 po nájezdech, když se po hrůzné první třetině herně zvedl a povedlo se mu stáhnout dvougólové manko. Ve třetí třetině a následném prodloužení se ani jeden z týmů nedokázal střelecky prosadit a rozhodnout musely samotatné nájezdy, v nichž jediným úspěšným střelcem byl Jevgenij Kuzněcov.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV.
    Nazem KADRI

3. série
    1:0
    Neskutečné! Kadriho střelu k pravé tyči zastavila... Tyč! Další tyč v nájezdech a Calgary prohrává v nájezdech.
    Alexandr OVEČKIN

3. série
    1:0
    Klička Ovečkina do bekhendu končí mimo tyče. Markström vyrážečkou odrazil puk do pleciskla za brankou.
    Jegor ŠARANGOVIČ

2. série
    1:0
    Jegor Šarangovič pálil pod horní tyč, ale zastavilo jej břevno!
    T. J. Oshie

2. série
    1:0
    Oshie chtěl střílet mezi betony, Markström zůstal stát a puk zastavil svou holí.
    Jonathan HUBERDEAU

1. série
    1:0
    Huberdeau si najel před brankoviště z levé strany, bekhendové zakončení mezi betony se ale neujalo.
    Jevgenij KUZNĚCOV

1. série
    1:0
    Kuzněcov jel hodně pomaličku, míchal si kotoučem při mravenčím kroku a nakonec Markströma uspal! Prudkou střelou k levé tyči otevírá skóre.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    A poslední střela Ovečkina byla zblokována, jde se na nájezdy.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 27. Phillips (Milano), 30. McMichael (Phillips, Carlson), rozh. náj. Kuzněcov – 5. Ružička (Hanifin, Dubé), 18. Dubé (Hanifin, Ružička)