Havířov – Kopřivnice 9:4 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 2:1 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:2 (kon.)
Vyškov – SHKM Hodonín 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Vel. Meziříčí 5:4 (kon.) | Hronov – Ústí n/L 3:8 (kon.)
Letňany – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Písek – Tábor 1:2 (kon.)
Kobra – Chomutov 1:4 (kon.) | Cheb – Příbram 3:9 (kon.) | Mostečtí Lvi – Řisuty 6:3 (kon.)
Technika Brno – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
HK Opava
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 18.10.2023, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký středeční večer přeje Tomáš Chalupa. (20:15:24)

Je konec! Opava i na čtvrtý pokus uhájila krnovský led a upevňuje si druhou příčku v tabulce. Slezan šel do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Dobši, na 2:0 pak zvyšoval Tomáš Krupa. Valmez ještě v první třetině snížil díky Kozubíkovi, ve druhé třetině ale domácím dvoubrankový náskok vrátil Brada. Tři minuty před koncem utkání Valašské Meziříčí snížilo na 3:2 po ráně Romančíka, poslední slovo měl však Tomáš Rousek, po jehož střele do prázdné Slezan vítězí 4:2.

59:40
    Blízko ji byl po rychlé kombinaci Dobša, ale Pavlíček se stačil přesunout a mezírku na bližší tyči utěsnit.

59:24
    Opava utkání dohraje ve třetině soupeře. Dočká se ještě branky?

58:40
    Valmez ještě půjde po faulu Vávry a následných protestech lavičky do tří. Druhý trest odpyká Šimon Kuchařík.
    58:24 Tomáš ROUSEK - 4:2

58:24
    Opava právě vstřelila branku!
    Je zřejmě hotovo! Slezan zvládl vhazování ve vlastní třetině, kotouč se následně dostal k TOMÁŠI ROUSKOVI, který hrací předmět zatáhl do útočné třetiny a neomylně uklízí do prázdné klece. Bez asistence.

58:09
    Skutečně, Bobři to zkusí v šesti!

58:09
    Valmez si vyžádal oddechový čas a jelikož se bude vhazovat v opavské třetině, Pavlíček zřejmě zůstane na střídačce!

58:00
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.
    57:23 Michal ROMANČÍK - 3:2

57:23
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Pozor, Valmez ještě neřekl poslední slovo! Dlouhý pas za obranu dostal MICHAL ROMANČÍK a slovenský útočník nadvakrát puk propasíroval za záda Marka Slíže! Asistence: Tomáš Andris, Richard Liss.

57:10
    Rousek posílá hrací předmět bekhendem ze třetiny, Slezan se nikam nežene.

56:46
    Hosté rozehrávají za vlastní brankou.

56:12
    Valmezu už se čas začíná rychle krátit. Kdy se dočkáme odvolání brankáře Pavlíčka?

55:35
    David Dobša velmi dobře věděl, že hraje kotouč v ofsajdovém postavení, čároví byl tentokrát shovívavý a postavení mimo hru neposoudil jako úmyslné.

55:00
    Slezan už hru začíná hodně zjednodušovat a základem jeho hry je dostávat puky ze třetiny.

54:23
    Rozhodčí nyní nesprávně posoudili přihrávku na Štindla jako zakázané uvolnění, přestože byl opavský útočník kotouči výrazně blíže, než zadák Bobrů. Za svůj verdikt se posléze čárový omlouvá a vhazuje se ve středovém kruhu.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 4. Dobša (Štindl, Šindelář), 15. Krupa (Stuchlík, Rousek), 26. Brada (Štěpánek, Stuchlík), 59. Rousek – 18. Kozubík (Holiš, Melenovský), 58. Romančík (Andris, Liss)

HK Opava: Slíž (6.–7. Nowak) – Šindelář (C), Koblížek, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula, Buršík – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Brada, Dobša – Vojtovič, Štindl (A), Vašenka – Hendrych, Beránek, Kotásek.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Martiník, Liss, Kočí, Sviták – Melenovský, Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Vaňo – Kuchařík, Vavřík (C), Stodůlka – Martinec, M. Urban.
    Trenér: Lukáš Plšek.

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Návrat