Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.) | Montreal – Minnesota 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:2 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 1:0 (kon.) | Nashville – Edmonton 1:6 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:5 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.) | San Jose – Carolina 3:6 (kon.) | Vegas – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.)
Montreal Canadiens
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Minnesota Wild
Středa 18.10.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:58:55)

Statistika
    Střely na bránu: 29 – 35 | Přesilová hra: 0/5 – 3/8 | Trestné minuty: 40 – 44

Marc-André Fleury (MNS) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal59:54
    Samuel Montembeault (MTL) – 30 zákroků, 5 OG, úspěšnost 85,7 %, odchytal 58:16

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 4, čas na ledě 14:20

1. Marc-André Fleury (MNS) 27 zákroků
    2. Kirill Kaprizov (MNS) 1+2
    3. Joel Eriksson Ek (MNS) 2+0
    Pod výhru Minnesoty se v tomto utkání především podepsaly speciální týmy!

Tak máme za sebou hodně divoké utkání, kterému tedy rozhodně nechybělo nic. Zápas nabídl spoustu gólů i trestů. Nicméně jasně lepším týmem byla hostující Minnesota, která si za ziskem dvou bodů šla hned od začátku.

Wild hned ze startu třetí třetiny ještě přidali i svou pátou branku, když se hosté opět prosadili v přesilové hře, ve které svůj druhý gól v utkání vstřelil Eriksson Ek.

Montreal se v závěru alespoň dočkal konečné úpravy skóre, když na konečným 2:5 z pohledu domácích uzavřel zápas Newhook.

Minnesota Wild tedy z Bell Center odváží oba dva body, když všech pět branek vstřelila ať už v početní výhodě či oslabení.

59:45
    Caufiled se z levé strany snažil trefit bližší šibenici hostující klece, jenže Fleury byl u své tyče připravený a puk vyrazil.

59:24
    Matheson vypálil z modré čáry a jeho střelu Fleury vyrazil před sebe, odkud hosté vyhodili touš alespoň do středního pásma.

58:56
    Nicméně domácí se sami vyhánějí z útočného pásma.

58:34
    Montreal si alespoň vyzkouší hru šesti proti čtyřem!

58:15
    A tak tu máme ještě jedno vyloučení. Na trestnou lavici míří Marcus Foligno (MNS), který dostává dvě minuty za podrážení.

58:01
    Hostující hokejisté chtěli jen nahodit kotouč do útočného pásma, ale puk letí obloučkem až do hlediště.
    57:35 Alex NEWHOOK - 2:5

57:35
    Montreal právě vstřelil branku!
    Habs se ještě v závěru utkání dočkávají kosmetické branky. Caufield zvládl souboj na modré čáře a následně nahrál do levého kruhu Savardovi, jenž místo střely volil ještě křižnou přihrávku na ALEXE NEWHOOKA, a ten už okamžitou střelou prostřelil přesunujícího se Fleuryho. Asistence: Denis Savard, Cole Caufiled.

57:24
    Ylönen zkoušel z rohu kluziště vyslat puk přímo na hostující klec, kde jej Fleury chytá do své lapačky a máme před sebou poslední reklamní přestávku.

57:09
    Brodinova střela z modré čáry jen proletěla kolem brány Montrealu.

56:41
    Hartman po pravé straně vjel do útočného pásma, kde následně i otestoval domácího brankáře, který tak zapisuje další úspěšný zákrok.

56:08
    V závěru přesilové hry se k hodně nebezpečné střele dostal Kaprizov a Montembeault jeho pokus vykopl svým betonem.

55:50
    Nicméně Montreal vyvezl puk ve vlastním oslabení do útoku, kde se domácí dostali i do zakončení, které musel Fleury vyrazit.

55:28
    Minnesota už je tedy kompletní a hosté mají k dispozici velmi krátkou přesilovou hru.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 30. Pearson, 58. Newhook (Savard, Caufield) – 10. Duhaime (Middleton), 10. Dewar, 23. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 38. Kaprizov (Zuccarello, Addison), 46. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Savard, Guhle, Kovacevic, Xhekaj, Harris – Caufield, Suzuki, Harvey-Pinard – Pearson, Newhook, Slafkovský – J. Anderson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Ylönen.
    Trenér: Martin St. Louis

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Brodin, Addison, Faber, Middleton, Merrill, Mermis – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, Rossi, F. Gaudreau – Maroon, Dewar, Duhaime – Eriksson Ek, M. Johansson.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: O´Rourke, Markovic – Cormier, Smith

Diváci: 21 105