Florida – Seattle 3:2 (kon.) | Nashville – Toronto 3:2 (po pr.) | Boston – Detroit 4:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 0:2 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 2:5 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Vegas 3:4 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Colorado 4:0 (kon.)
New Jersey – Minnesota 4:3 (kon.) | Washington – San Jose 3:1 (kon.)
Washington Capitals
3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
San Jose Sharks
Neděle 29.10.2023, 22:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Washington ve třetí třetině dokázal otočit utkání se San Jose a připsal si do tabulky velice důležité dva body. V prvních dvou třetinách se prosadil pouze Luke Kunin, avšak na začátku periody třetí srovnal Dylan Strome. Utkání pak na stranu domácích překlopil Tom Wilson, na kterého gólem do prázdné klece navázal Jevgenij Kuzněcov.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (00:47:10)

Statistika
    Střely na bránu: 42 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 6

Darcy Kuemper (WSH) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 59:52
    Mackenzie Blackwood (SJS) – 39 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,1 %, odchytal 59:30

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:48

59:36
    Ryan Carpenter se dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus byl ale zablokován.
    59:02 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:1

59:02
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Alexandr Ovečkin prostrčil kotouč pro JEVGENIJE KUZNĚCOVA, který ještě ze středního pásma poslal puk do prázdné klece. 3:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

58:36
    Po delší době se Žraloci dostali do útočného pásma a zcela pochopitelně to zkouší bez brankáře.

58:02
    Jevgenij Kuzněcov vypálil z úhlu, avšak hostující brankář nepředvedl zrovna jistý zákrok. Poté bylo v brankovišti San Jose opět rušno.

57:18
    Navíc hosté nepřesně rozehráli a pískal se icing. Bude se vhazovat před Mackenziem Blackwoodem.

56:55
    O puk se nyní bojuje ve středním pásmu. Je evidentní, že Washington je po obratu v laufu.

56:32
    Uvidíme, jak hosté zareagují. Mnoho času na vyrovnání už nemají.
    55:15 Tom WILSON - 2:1

55:15
    Capitals se poprvé v utkání dostávají do vedení, necelých pět minut před koncem třetí části! V nepřehledné situaci u brankoviště kraloval TOM WILSON, avšak kotouč se do branky odrazil pravděpodobně od jednoho z bránících hráčů. Situaci jistil Alexandr Ovečkin. 2:1. Asistence: Alexandr Ovečkin a John Carlson.

54:22
    Martin Fehérváry posílal před bránu střílené nahození, to ale lapil Mackenzie Blackwood.

53:32
    William Eklund brilantní zadovkou vybídl mezi kruhy Lukea Kunina, jehož pokus skončil na vyrážečce Darcyho Kuempera. Skvělý zákrok domácího brankáře.

52:52
    Rasmus Sandin se musel pro kotouč vrátit až za svou klec. Ani obránce domácích teď nikam nespěchá.

52:10
    Až teď přijde na řadu komerční přestávka, poněvadž akce Capitals byla kvůli ofsajdu zastavena.

51:48
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, avšak zároveň jsme dlouho neviděli žádnou větší šanci.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 43. D. Strome (Jensen, Häman Aktell), 56. Wilson (Ovečkin, Carlson), 60. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson) – 12. Kunin (Emberson, Ferraro)

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Carlson (A), Fehérváry, T. van Riemsdyk, Sandin, Jensen, Häman Aktell – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, McMichael – Phillips, Bäckström (A), Mantha – Protas, Lapierre, Malenstyn.
    Trenér: Spencer Carbery

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Burroughs, M. Vlasic, Rutta, Ferraro (A), Benning, Emberson – Duclair, Hertl (A), Zetterlund – Kunin, Granlund, Eklund – Hoffman, Sturm, G. Smith – Labanc, Carpenter, Zadina.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: McCauley, Lambert – Marquis, Mills

Diváci: 15 856