St. Louis – Montreal 6:3 (kon.) | Detroit – Boston 5:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:6 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:5 (kon.)
NY Islanders – Carolina 3:4 (po pr.) | Chicago – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 5:4 (2:1 po s.n.)
Seattle – Calgary 3:6 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 2:10 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:0 (kon.)
Vegas – Colorado 7:0 (kon.)
New York Islanders
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Neděle 05.11.2023, 00:30 • UBS Arena, New York • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou neděli a všem Miriam vše nejlepší k svátku! (03:36:34)

3. Mathew Barzal (NYI) 1+1

První třetina dnešního zápasu byla herně vyrovnaná, od té druhé už ale tempo diktovali hosté z Caroliny. Bylo proto celkem kruté, když po chybách v obraně prohrávali chvilku 0:3. Ani ve třetí třetině dlouho nenacházeli recept na Ilju Sorokina, nicméně předvedli pořádnou porci houževnatosti a byli za to odměněni. Dotlačili zápas do prodloužení, kde jim paradoxně stačila jediná akce, a ze zápasu nakonec berou oba dva body. Smolařem utkání tak musí být Ilja Sorokin, který opravdu po většinu času čaroval, ale odchází jako poražený.

Utkání v UBS Arena sledovalo 17 255 diváků.

61:14 Sebastian AHO - 3:4

61:14
    Carolina právě vstřelila branku!
    Martin Nečas v útočném pásmu vytvořil prostor SEBASTIANU AHOVI a přenechal mu kotouč na levé straně. Finský útočník tak byl sám před Sorokinem, kterého nachytal střelou mezi betony. Asistence: Martin Nečas a Brady Skjei.

60:28
    Mathew Barzal rychle přisvištěl s pukem do útočného pásma, ale nakonec si netroufl na zakončení.

60:01

Carolina celé utkání dobývala branku domácích tím, že na ni posílala jednu ránu za druhou, ale proti Iljovi Sorokinovi se zdálo, že není možné skórovat. Ve druhé polovině třetí třetiny se však přeci jen štěstí otočilo na stranu hostů, kteří dvěma góly zvládli vyrovnat, a tak nás čeká prodloužení.

60:00

59:12
    Canes z vlastního pásma poslali puk přes celé hřiště, jenže ho tečoval někdo z domácích, takže se nepíská zakázané uvolnění.

58:02
    Domácí se po delší době dostali k zajímavé útoční akci, kterou zakončoval Kyle Palmieri. Na levém kruhu měl ovšem úplně volného spoluhráče, kterého si nevšiml.

57:21
    Jaccob Slavin zkusil štěstí od levého mantinelu, rána zápěstím ale letěla příliš vysoko.

56:19
    Stejný útok se dostal do další šance, opět byl před brankou volný Kotkaniemi. Tentokrát ale puk kolem něj spíš proletěl, takže nebylo úplně reálné, že by z toho finský mladík nějak zakončil.
    55:26 Jesperi KOTKANIEMI - 3:3

55:26
    Zřejmě těsně před skončením přesilové hry se hosté přeci jen prosazují! Andrej Svečnikov sebral puk za brankou a vypadalo to, že ji objede, místo toho však našel za sebou na bližší tyči JESPERIHO KOTKANIEMIHO, jehož zavěšení pod horní tyčku vyrovnává skóre na 3:3. Asistence: Andrej Svečnikov.

55:21
    Canes strávili většinu přesilovky v útočném pásmu, ale nevyslali tolik střel na branku. Nyní to rychle od modré udělal Burns, ale nepříliš nebezpečně.

54:24
    Sebastian Aho si skvěle sjel před branku pro přihrávku od Teräväinena z rohu, jenže ta byla příliš prudká.

53:26
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Scott Mayfield – 2 min., hákování.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 18. Dobson (Barzal, Horvat), 25. Holmström (Pageau), 28. Barzal (Horvat, Pulock) – 29. Chatfield (Martinook, J. Staal), 53. Orlov (Kotkaniemi, Svečnikov), 56. Kotkaniemi (Svečnikov), 62. S. Aho II (Nečas, Skjei)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I, Mayfield, Bolduc – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Trenér: Lane Lambert.

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Chatfield, Skjei, DeAngelo, Orlov – Jarvis, S. Aho II, Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Drury, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Rozhodčí: StLaurent, McCauley – Tobias, Suchánek.

Diváci: 17 255.