St. Louis – Montreal 6:3 (kon.) | Detroit – Boston 5:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:6 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:5 (kon.)
NY Islanders – Carolina 3:4 (po pr.) | Chicago – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 5:4 (2:1 po s.n.)
Seattle – Calgary 3:6 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 2:10 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:0 (kon.)
Vegas – Colorado 7:0 (kon.)
San Jose Sharks
2:10 (0:2, 1:5, 1:3)
Pittsburgh Penguins
Neděle 05.11.2023, 03:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je u konce a pro domácí San Jose to skončilo dalším debaklem. Hned v úvodu třetí třetiny skóroval hostující Bryan Rust a Pittsburgh pak i nadále pokračoval ve snaze přidal další góly. Alespoň malé snížení přinesl v 50. minutě při přesilovce Jacob MacDonald, jenže v 52. minutě Jevgenij Malkin a v 53. minutě Jake Guentzel odpověděli a zaokrouhlili střelecký účet na deset branek. San Jose padlo pojedenácté v řadě, podruhé za sebou schytalo desítku a po výsledku 2:10 srovnalo nelichotivý rekord v prohraných zápasech v úvodu sezóny. Je stále nejhorším týmem Pacifické divize i celé NHL s jediným bodem, zatímco Pittsburgh jich má na posledním místě Metropolitní divize a Výhodní konference osm.

San Jose se v dalším utkání představí ve středu od 4:30 doma proti Philadelphii, Pittsburgh bude hrát ve stejný den od 4:00 v Anaheimu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:08:54)

59:32
    Vypadalo to na ještě jedno přečíslení Pittsburghu, domácí ale situaci zvládli zastavit ještě ve středním pásmu.

58:55
    Hosté krouží v útočném pásmu, hráči San Jose pouze brání.

57:55
    Givani Smith tvrdě hitoval Zohornu a vysloužil si za to aplaus diváků, kteří ještě zůstali na tribunách.
    57:09 Pěkný MacDonaldův průnik

57:09
    Na opačné straně se mezi obránci prosmýkl MacDonald, zakončení mu už ale tak dobře nevyšlo, zamířil totiž kousek nad branku.

56:54
    Malkinova dělovka z dálky letěla mimo.

55:58
    O malou chvíli střílel z levého kruhu Rust, tentokrát už musel Chrona zasahovat. Zažívá dnes opravdu krušný debut v NHL...

55:45
    Po Ferrarově chybné rozehře tu byl krátký závar před Chronou, vše skončilo nepřesným zakončením od Crosbyho.

54:50
    Vypadá to, že hosté by chtěli přidat ještě další góly, operují v útočném pásmu a hledají si střelecké pozice. Nutno ale uznat, že jim to chaoticky hrající San Jose hodně usnadňuje.

54:12
    Po delší době si zachytal i Jarry, ten si zvládl pohlídat svou pravou tyčku a přerušil hru.

53:40
    Je to teď zase hokej na jednu branku, sledujeme exhibici v podání Pittsburghu.
    52:10 Jake GUENTZEL - 2:10

52:10
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A je to tady, druhá desítka v řadě. Totálně rozhozená obrana San Jose pustila soupeře k brankovišti, Chrona neudržel puk mezi svými betony a JAKE GUENTZEL jej zametl za brankovou čáru – 2:10. Asistence: Bryan Rust, Ryan Shea.
    51:02 Jevgenij MALKIN - 2:9

51:02
    Přesilovka je využitá a hosté vedou zase o sedm. Po kombinaci v pásmu přišla střela od modré, kterou si zpracoval Smith, posunul puk na JEVGENIJE MALKINA a ten bleskovým pohybem holí překonal Chronu a upravil na děsivých 2:9. Asistence: Reilly Smith, Rickard Rakell.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 29. Duclair (Hertl, MacDonald), 50. MacDonald (Hertl, Duclair) – 2. R. Smith (E. Karlsson, Guentzel), 13. R. Smith (M. Pettersson, Rust), 24. Guentzel (Rust, P. Joseph), 25. Hinostroza, 30. Malkin (R. Smith, Rakell), 30. Letang (Crosby, Rust), 32. Nieto (Acciari, Hinostroza), 41. Rust (Guentzel, E. Karlsson), 52. Malkin (R. Smith, Rakell), 53. Guentzel (Rust, Shea)

San Jose Sharks: Blackwood (30. Chrona) – Burroughs, Ferraro (A), Rutta, Ochoťuk, Knyžov, M. Vlasic – Duclair, Hertl (A), Hoffman – Zetterlund, Granlund, Eklund – Kunin, Sturm, Zadina – MacDonald, Carpenter, G. Smith.
    Trenér: David Quinn

Pittsburgh Penguins: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Shea, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Hinostroza, Acciari, Nieto.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Syvret, Rehman – Gibbons, Kelly

Diváci: 17 435