St. Louis – Montreal 6:3 (kon.) | Detroit – Boston 5:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:6 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:6 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (kon.) | Philadelphia – Los Angeles 0:5 (kon.)
NY Islanders – Carolina 3:4 (po pr.) | Chicago – Florida 5:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 5:4 (2:1 po s.n.)
Seattle – Calgary 3:6 (kon.) | San Jose – Pittsburgh 2:10 (kon.) | Vancouver – Dallas 2:0 (kon.)
Vegas – Colorado 7:0 (kon.)
Vancouver Canucks
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Dallas Stars
Neděle 05.11.2023, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je je z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (05:44:06)

3. Jake Oettinger (DAL) 26 zákroků

Domácí už ve třetí třetině žádné drama nedopustili a nakonec jim jejich vybudovaný náskok ze druhé třetiny bohatě stačil. Demko totiž dokázal zastavit veškeré střelecké pokusy Stars a připisuje si tedy čisté konto.

Vancouver Canucks tedy potvrzuje skvělý vstup do sezóny, když na domácím ledě uspěl proti Dallasu Stars, který zdolal poměrem 2:0.

59:46
    Po nepřesné střele Robertsona ihned z otočky posílal puk před bránu Seguin, ale ten opět zaletěl přesně do lapačky Demka.

59:39
    Robertsonova střela skončila na bránícím Joshuovi a kotouč následně letí až do ochranné sítě.

59:10
    Canucks nahodili kotouč do svého útočného pásma.

58:36
    Vancouver následně obloukem vyhodil kotouč a Heiskanen jej raději zahrál vysokou holí.

58:31
    Robertsonova střela zřejmě nyní trefila vlastního spoluhráče Pavelského.

57:51
    Steel velmi chytře posílal kotouč před bránu na teč a puk byl nakonec tečován nad bránu Vancouveru a odrazil se mimo hrací plochu.

57:26
    Lundkvist dostal nabito do levého kruhu, avšak jeho rána letěla mimo bránu.

57:08
    Domácí hokejisté poslali kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

56:54
    Střela Robertsona jen proletěla kolem brány Vancouveru.

56:18
    Vancouveru se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

56:06
    Stars už to nyní zkusí bez svého brankáře!

56:06
    Dallas jen ze středního pásma nahodil kotouč směrem na domácí bránu, kde ho Demko raději schoval do své lapačky.

55:34
    Johnston velmi dobře viděl najíždějícího Dadonova, avšak jeho následný pas byl příliš dlouhý.

54:58
    Laffertymu se podařilo dostat puk na Garlanda, který na nic nečekal a z levého kruhu ihned vystřelil. Oettinger však byl na svém místě.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 25. P. Suter (Joshua, Soucy), 36. E. Pettersson (Hronek, Michejev)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes, Hronek, Soucy, Myers, Cole, Friedman – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – J. Miller, Boeser, Di Giuseppe – Joshua, P. Suter, Garland – Höglander, Beauvillier, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, R. Suter, Lindell, Lundkvist, Harley, Hakanpää – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Duchene, Seguin – Steel, Cr. Smith, Dellandrea.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Beach, Skilliter – Knorr, Nansen