Carolina – Buffalo 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Detroit 5:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Arizona – Seattle 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Nashville 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Colorado – New Jersey 6:3 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
Montreal Canadiens
3:5 (0:4, 0:0, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 08.11.2023, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Dnešní utkání sleduje 21 105 diváků. (03:49:56)

Erik Černák (TBL) – 0+1, +1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:27
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, -1 účast, 1 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:16

1. Nikita Kučerov (TBL) – 1+1
    2. Alex Barré-Boulet (TBL) 1+0
    3. Samuel Montembeault (MTL) – 24 zákroků

Začátek zápasu vypadal jednoznačně, Tampa čtyřmi góly udělala jasný krok k vítězství. Montreal však poté výrazně zlepšil hru a nakonec nepodal špatný výkon, dokázal i snížit manko ale na víc to dnes nestačilo.

59:42 Christian DVORAK - 3:5

59:42
    Montreal právě vstřelil branku!
    Tak ještě kosmerická úprava skóre. CHRISTIAN DVORAK se protáhl kolem obránců Tampy a nádhernou ránou pod horní tyč překonal Tomkinse. Asistence: Jordan Harris a Justin Barron.

59:26
    Utkání se už spíše dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

58:37
    Montreal nastěhovaný v útočném pásmu, ale Tomkins zasahovat nemusel a je blízko první výhře v NHL.
    57:40 Nick PAUL - 2:5

57:40
    Tampa právě vstřelila branku!
    A zdá se, že je rozhodnuto. Hosté sehráli přesilovku výborně, dělovku z pravého kruhu sice Montembeault ještě dokázal skvělým zásahem vyrazit, ale proti dorážce NICKA PAULA byl bezmocný. Asistence: Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

56:51
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Jake Evans – 2 min., držení.

56:07
    Tlak Montrealu trochu opadl, hostům určitě pomohla přesilová hra a komerční přestávky, které trochu rozbili nadšení Canadiens.

54:23
    Hra se po odrazu puku do ochranné sítě přerušila. Po komerční pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Tampy.

53:37
    Montembeault musí být v pozornosti, od modré provětral jeho vyrážečku střelou De Haan.

52:31
    Tampa poslední střídání začala znovu šlapat a snaží se kontrolovat hru, ale Montreal hraje ve třetí třetině výborně.

51:36
    Po vhazování v útočném pásmu pálil tvrdě Hedman, ale puk se po odrazu dostal do rohu kluziště.

50:53
    Montreal je jednoznačně na koni, další zásah musel přidat Tomkins po střele Gallaghera z levého kruhu.

49:50
    Opět dobrá práce čtveřice domácích, kteří po zásahu Montembeaulta vyhodil a toto oslabení Canadiens zvládnou.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 47. Suzuki (Caufield, Monahan), 48. Pezzetta (Evans, Guhle), 60. Dvorak (Harris, J. Barron) – 1. Kučerov (Hagel, Point), 8. Paul (Stamkos, Hedman), 10. Barré-Boulet (Hagel, Sergačjov), 14. Eyssimont (Hedman, Černák), 58. Paul (Kučerov, Stamkos)

Montreal Canadiens: Allen (14. Montembeault) – Matheson, Harris, Guhle, J. Barron, Xhekaj, Kovacevic – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Newhook, Dvorak, J. Anderson – Pearson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Armia.
    Trenér: Martin St. Louis

Tampa Bay Lightning: Tomkins (J. Johansson) – Hedman, Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan, Perbix – Hagel, Point, Kučerov – Stamkos, Paul, Sheary – Motte, Cirelli, Barré-Boulet – Jeannot, Glendening, Watson – Eyssimont.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Deschamps, Baker

Diváci: 21 105