Carolina – Buffalo 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Detroit 5:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Arizona – Seattle 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Nashville 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Colorado – New Jersey 6:3 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:1 (kon.)
New York Islanders
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Minnesota Wild
Středa 08.11.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:19:25)

Statistika
    Střely na bránu: 28 – 31 | Přesilová hra: 1/5 – 1/4 | Trestné minuty: 12 – 14

Semjon Varlamov (NYI) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 57:36
    March-Andre Fleury (MNS) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 59:52

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Joel Eriksson Ek (MNS) 1+1
    2. Pat Maroon (MNS) 1+1
    3. Oliver Wahlstrom (NYI) 1+0

Minnesota ve třetí třetině rozhodla o svém vítězství, když se hostujícím hráčům podařilo vstřelit dvě slepené branky. Vítěznou branku totiž v přesilové hře obstaral Kaprizov, kterého křižným pasem našel Zuccarello. Ihned po dvaačtyřiceti sekundách navíc Wild odskočili na rozdíl dvou branek, jelikož Maroon v útočné třetině obral o touš Engvalla a následně vybídl ke skórování Eriksson Eka.

Islanders byli po dvou inkasovaných brankách hodně opaření a domácí se ve zbytku třetí třetiny nemohli dostat k nějakému většímu tlaku. Samozřejmě až v závěru při hře bez brankáře alespoň trochu svého soupeře uzavřeli, ale z jejich tlaku žádná větší šance nepřišla.

Minnesota Wild tedy nakonec zdolala New York Islanders poměrem 4:2.

59:51
    Lettieri následně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

59:44
    Dobsonova střela byla zastavena ještě před Fleurym.

59:23
    Minnesota nyní poslala kotouč na svou střídačku, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Wild.

59:06
    Po nepřesné střele Pageaua se hostům opět podařilo vyhodit puk z obranného pásma.

58:48
    Middleton dokázal vyhodit puk přes všechny čáry.

58:37
    Lane Lambert (NYI) si ještě vybírá svůj oddechový čas.

58:37
    Ostrovanům nevyšel přechod do útočného pásma, protože se domácí dostali do ofsajdu.

58:32
    Eriksson Ek skvěle vložil svou hůl do přihrávky na Dobsona a kotouč se následně odrazil do středního pásma.

57:57
    Minnesota je v hodně uzavřeném bloku, kam nyní letěla střela Dobsona, ale až k Fleurymu se nedostala.

57:32
    A tak ještě budou domácí hrát i přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Brock Faber (MNS) na dvě minuty za držení.

57:32
    Nelsonova střela z pravé strany končí v lapačce Fleuryho.

57:25
    A domácí jdou ihned do šesti, protože Varlamov ujíždí na svou střídačku.

57:14
    Pageau naposledy vyhazuje kotouč a domácí už za malý okamžik budou kompletní.

56:49
    Ostrovanům se podařilo získat puk a domácí jej ihned vyhazují.

56:19
    Zuccarello znova křižně nahrával Kaprizovovi, jenž místo střely volil spíš rychlou přihrávku na Eriksson Ek, jenž však nedokázal usměrnit touš do odkryté brány.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 11. Dobson (Cizikas, Clutterbuck), 29. Wahlstrom (Engvall, S. Aho I) – 1. Maroon (Eriksson Ek, Middleton), 33. Lettieri (Boldy, Faber), 47. Kaprizov (Zuccarello, M. Johansson), 48. Eriksson Ek (Maroon)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, S. Aho I, Mayfield – Lee, Barzal, Wahlstrom – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.
    Trenér: Lane Lambert

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Brodin, Mermis, Middleton, Addison, Da. Hunt – Kaprizov, Rossi, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Furlatt, Kea – Hughes, Jackson

Diváci: 13 527