Carolina – Buffalo 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 2:4 (kon.)
NY Rangers – Detroit 5:3 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.) | Arizona – Seattle 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Nashville 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 0:2 (kon.) | Colorado – New Jersey 6:3 (kon.)

Utkání přihlíželo 10 074 diváků.

Čekání je u konce! San Jose se dočkalo vítězství v ostrém zápase po dlouhých šesti měsících, v domácí aréně zdolalo těsným výsledkem 2:1 Philadelphii.

Důležitý vedoucí gól obstaral hned ve 2. minutě Anthony Duclair. Náskok navýšil ve 37. minutě trefou z přesilovky William Eklund, ovšem za hosty odpověděl o dvě minuty později Joel Farabee. Byť měli Letci ve třetí dvacetiminutovce výrazně navrch, tak se kýženého srovnání nedočkali, v největší šanci Hathaway neuspěl v úniku. Závěr se nesl v nervózním duchu, hned tři hokejisté inkasovali osobní desetiminutové tresty.

Navzdory vítězství zůstávají svěřenci trenéra Quinna v tabulce poslední, se třemi body ztrácí na předposlední Edmonton zaostává dvoubodovým rozdílem. Philadelphia zůstává s jedenácti body na Východě čtrnáctá.

60:00
    Po závěrečné siréně se do sebe ještě pustili Nikita Ochoťuk a Travis Konecny, i oni si vykoledovali desetiminutový trest.

59:57
    Nervy pracují. Ještě před vhozením puku do hry inkasovali osobní desetiminutový trest za vzájemnou výměnu názorů Anthony Duclair a Scott Laughton.

59:57
    Černá série Sharks s největší pravděpodobností skončí! Střelu Farabeeho z mezikruží Blackwood vyrazil, následné nahození podržel ve výstroji. Hosté mají na vyrovnání bez čtyř desetin tři vteřiny, buly proběhne po levici gólmana San Jose.

59:09
    Mikael Granlund obhodil konkurenta, jenže přitom ztratil rychlost a nechal se předskočit jiným konkurentem, takže zakončovat do prázdné brány nemohl.

58:34
    Po zakázaném uvolnění San Jose si John Tortorella pochopitelně vzal oddechový čas, po jeho vypršení zůstává Samuel Ersson na střídačce.

58:15
    Do útočného pásma nahazoval Travis Konecny, nicméně spoluhráče nenašel, Sean Couturier nenatlačil tělo před Kylea Burroughse.

57:42
    Definitivní razítko na vítězství Sharks mohl dát Anthony Duclair, jenž forhendovým blafákem roztáhl Erssona, jenže pak mířil pouze do bočního oblouku brány.

57:22
    San Jose je čím dál tím blíže vítězství. Vyhozením se prezentoval Burroughs, Jegor Zamula následně nepřesně rozehrával.

56:37
    Zdánlivě snadný puk pro Erssona, avšak gólman zaváhal a nechybělo moc, aby Mike Hoffman trestal, forhendem mířil vedle levé tyče.

56:00
    Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Mackenzie Blackwood a poradil si na jedničku, vyrážečkou rozehrál na osamoceného Ochoťuka.

55:14
    Do pravého kruhu obdržel ideální přihrávku do hokejky Kevin Labanc, Kanaďan vypálil přílepem vysoko nad cílové zařízení.

55:06
    Rozjetý Sean Couturier marně čekal na pas od Travise Konecnyho, bránící Jan Rutta přizvedl kus černé gumy mimo hrací plochu.

54:36
    Tomáši Hertlovi nevyšlo obtočení soupeřovy svatyně. Ersson zakročil betonem, následně pokryl i forhendovou dorážku Duclaira.

54:06
    Možnost brejku se otevírala před Givanim Smithem, tomu se ovšem nepovedlo tělem přetlačit Camerona Yorka.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 2. Duclair (Labanc, Granlund), 37. Eklund (Duclair) – 39. Farabee (Sanheim, Laughton)

San Jose Sharks: Blackwood (Kähkönen) – Emberson, Ferraro (A), Burroughs, M. Vlasic, Rutta, Ochoťuk – Zetterlund, Hertl (A), Eklund – Duclair, Granlund, Labanc – Zadina, Sturm, Hoffman – Kunin, Carpenter, G. Smith.
    Trenér: David Quinn

Philadelphia Flyers: Ersson (Petersen) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Belpedio, Zamula – Foerster, Couturier, Tippett – Atkinson, N. Cates, Konecny – Brink, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, Deslauriers.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Chmielewski, MacDougall – Cormier, Brisebois

Diváci: 10 074