Slovensko – Finsko 1:5 (kon.) | Česko – Švýcarsko 2:3 (kon.)
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Švýcarsko
Středa 08.11.2023, 18:30 • ROCKNET ARÉNA, Chomutov • Turnaj pěti (U20)

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (20:36:56)

Je dobojováno. Češi na úvod turnaje pěti v Chomutově nestačili na houževnaté Švýcary, kteří v závěru třetí třetiny strhli vedení na svou stranu v přesilové hře a rozhodli o tom, že zapíší první výhru, zatímco Češi si na ni musí počkat do dalšího zápasu.

59:48
    Češi několikrát ohrozili branku soupeře, ale Beglieri byl pozorný a neinkasoval.

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Další přesilovka Švýcarů je využita a ti jdou do vedení. Po hezky sehrané kombinace zakončil blízko Vopravila RAFAEL MEIER a Švýcaři tak jdou poprvé v utkání do vedení – 2:3. Asistence: Grégory Weber a Julien Rod.

58:05
    Češi vyhodili puk do bezpečí, hosté ho ale získali rychle zpět a jdou zase směrem před branku Štěpána Vopravila.

57:39
    Hosté v závěru třetí třetiny mají další přesilovou hru, rozhodnou v ní zápas?

56:38
    Vyloučení v týmu Česko:
    Aleš Čech – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

55:59
    Jakub Dvořák nahodil puk do útočného pásma, český tým se tam ale příliš nezdržel.

55:21
    Na řadě je další komerční přestávka.

54:44
    Oba týmy se střídaly v šancích, ani jedna z nich ale nekončí gólem. Čas ve třetí třetině rychle plyne a zatím to vypadá, že bychom se mohli dočkat nastavené hrací doby.

53:37
    Jiří Felcman si najel do prostoru mezi kruhy a v pokleku vyslal nepříjemnou střelu, kterou zastavil dalším pohotovým zákrokem Alessio Beglieri.

52:37
    Obrana národního týmu zastavila další pokus rozjetých Švýcarů a poté získal puk na svou stranu Vopravil, jenž ho holí dostal do bezpečí.

51:38
    Po nepřesné střele českého týmu mají v moci kotouč Švýcaři a derou se rychle před branku Vopravila a pokusí se ho překonat.

50:31
    Jdeme do poslední desetiminutovky základní hrací doby a stále se ani jeden celek nedokáže prosadit, aby šel do vedení.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 24. Přibyl, 41. Redlich (Pérez, Holinka) – 27. Weber (Quinn, Rod), 46. Reinhard, 59. Meier (Weber, Rod)

Česko: Vopravil (Kavan) – Galvas, Čech, Badinka, Dvořák (A), Jiříček, Prčík, Samson – Štancl, Felcman, Bareš (C) – Pérez, Holinka, Redlich – Hrabík, Senčák, Jungwirth – Plos, Přibyl, Maštalířský – Boltvan
    Trenér: Patrik Augusta

Švýcarsko: Beglieri (Grüter) – Füllemann, Quinn, Ustinkov, Bünzli, Terraneo (A), Schneller – Wagner, Graf, Weber – Rod (A), Reinhard (C), Reber – Meier, Gredig, Kaderli – Kaser, Embacher, Lindemann
    Trenér: Marcel Jenni

Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Hnát