Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Poruba – Zlín 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 6:1 (kon.)
Plzeň – Tábor 14:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 1:2 (po pr.)
Pardubice – Jihlava 3:0 (kon.) | Třinec – Přerov 5:1 (kon.) | K. Vary – Slavia 1:3 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Sobota 18.11.2023, 13:00 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Extraliga dorostu • Skupina A

Tím se s vámi z Mladé Boleslavi loučím a přeji vám hezký zbytek soboty. Těším se na vás u dalších přenosů z mládežnického hokeje. (15:38:42)

Mladoboleslavští tak prohrávají podruhé v řadě, zatímco na straně hostí byla po závěrečné trefě velká euforie. Aby ne! Kladenští vyhráli teprve poprvé v sezoně, navíc dnes získali stejný počet bodů jako za zbylých 17 utkání dohromady.

Utkání 18. kola Extraligy dorostu je minulostí. Kladenští Rytíři si na ledě ŠKOENERGO Arény vynutili prodloužení, které přesně po 90 vteřinách ukončil Karel Müller a pro svůj tým tak získal druhý bonusový bod.

61:30
    První střela Kladna v prodloužení se hned ujímá a Kladno bere bonusový bod, KAREL MÜLLER dostal přihrávku od Denise Berana a propálil na vzdálenější tyč Kováře. Asistence: Denis Beran.

60:09
    Kotouče se v prodloužení ujímají domácí.

Ve třetí třetině nebylo díky nepřesnostem na obou stranách k vidění velké množství šancí jako tomu bylo například v třetině první, avšak ve velké příležitosti se na konci třetí části objevil jeden z hráčů Mladé Boleslavi, proti byl Šrámek, brankář Kladna, jenž předvedl skvělý zákrok a i díky němu jde zápas do prodloužení

60:01

60:00

59:58
    Dvě vteřiny před koncem Šrámek kryje puk.

59:20
    Vynikající obranný zákrok Šilhavého, jenž znemožnil Rytířům dostat se do přečíslení 2 na 1.

57:44
    Výjimečný zákrok Šrámka! Parádní přesun a přehled nyní předvedl Šrámek, který se přesunul proti vynikající krosové přihrávce domácích, jeho spoluhráči už následný závar vyřešili.

56:42
    Na Šrámkovu branku směřovalo přečíslení 2 na 1, Vasiak v závěrečné fázi promáchl.

55:27
    Před Šrámkem tečoval jeho spoluhráč Borkovec střelu od mantinelu, i přesto skončila v jeho lapačce.

54:49
    Zakázané uvolnění hostů.

53:48
    Dělovka Maxina na druhé straně taktéž končí na zadním mantinelu.

52:36
    Střela Borkovce končí na zadním mantinelu.

51:44
    Píská se hra vysokou holí.

Vojtěch Červený

Branky a nahrávky: 9. I. Maxin (F. Matějka) – 15. Valuš (B. Novák, Dörfl), 62. Müller (D. Beran I)

BK Mladá Boleslav: F. Kovář (Sklenička) – Doležel, T. Čermák, Kříž, D. Kovář (A), Hora, R. Šilhavý – Ždanov, Vasiak, K. Hájek – Kristek (C), Fink, Hanyš (A) – Kurka, F. Matějka, Churáček – O. Hrouda, I. Maxin.
    Trenér: Martin Škaloud

Rytíři Kladno: D. Šrámek (Weber) – Borkovec, Hausner, Dörfl, Krása (A), Háž, Müller – Pytlík (C), Rambousek, Klempíř – Polášek, Kulich, D. Beran I (A) – B. Novák, V. Trojna, Valuš – Burger, Pěch.
    Trenér: Radek Hlavatý

Rozhodčí: Folk – Boček, Zahradníček