Pardubice – Ilves cz 2:2 (kon.) | Vítkovice – Pelicans Lahti cz 1:1 (kon.) | Skellefteå – Třinec cz 5:2 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 3:3 (kon.) | Färjestad – Biel 6:4 (kon.) | Mannheim – Rapperswil 1:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:1 (1:0, 0:0, 0:1)
Pelicans Lahti
Úterý 21.11.2023, 18:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Čas vypršel. Domácí si díky lepšímu skóre vysloužili postup do další fáze play-off hokejové Ligy mistrů. Těsně před koncem první třetiny využil přesilovou hru Vítkovic Lakatoš a rozjásal valnou většinu z 4 007 fanoušků v Ostravar aréně. Hosté se ale dál hnali za góly a nenechali vítkovické usnout na vavřínech. V prostřední části se skóre i přes snahu na obou stranách nezměnilo, a tak domácí nastoupili i do třetí části s gólovým náskokem. V nabídnuté přesilovce srovnával dnešní účet hostující Schnarr a Pelicans začali zvyšovat obrátky. Postupně nutili vítkovické vytvářet chybky a chyby, ale nedokázali je dostatečně potrestat. V závěru dokonce sáhli ke hře bez gólmana, a i když domácí mohli dvakrát dostat puk do opuštěné klece, zodpovědnost za výsledek jakoby jim svázala ruce a skóre se až do posledního hvizdu nezměnilo. Přesto to jsou Vítkovice, které díky kontumačnímu výsledku 3:0 z předchozího utkání vítězí na skóre 4:1 a postupují.
    Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:34:45)

59:56
    Pelicans se tlačí k Machovskému, ale domácí se drží co nejtěsněji u něj.

59:20
    Domácí u puku, ale Bukarts míjí od kruhů prázdnou klec.

58:50
    Puk ve středním pásmu, ale Finové se rychle vracejí.

58:39
    Aby se hrálo prodloužení, potřebují hosté překonat Machovského ještě třikrát.

58:25
    Oddechový čas pro tým Pelicans Lahti.

58:25
    Vítkovičtí posílají puk na opuštěnou klec, ale ten ji míjí.

58:20
    Finská šestice se tlačí do Machovského branky, domácí bojují o každý kousek ledu.

57:45
    Fridrich vytěsnil puk do středního pásma, do ničeho zásadního se ale nepouští.

57:18
    Patrikainen míří na střídačku!!!

57:03
    Pelicans bojují v útoku, ale domácí se snaží neohrožovat svou klec.

56:22
    Vítkovice držely hru v útočném pásmu, daleko od své branky, ale hosté se dokázali dostat k puku.