North wings Ústí – Riders Univerzita Pardubice 8:3 (kon.) | UK Kings Prague – Akademici Plzeň 5:2 (kon.) | VUT Cavaliers Brno – Engineers Prague 0:2 (kon.)
UK Kings Prague
5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Akademici Plzeň
Středa 22.11.2023, 19:45 • Praha - Hvězda • Univerzitní liga ledního hokeje • 9. kolo

Karlovka zaslouženě vítězí v repríze finále 2022. Akademiky poráží 5:2. Domácí byli minimálně čtyřicet minut lepším týmem. Hosté skórovali až v poslední třetině dvakrát Říhou, ale na vyrovnání a eventuálně alespoň bod nedosáhli. Drtivou část utkání se trápili směrem dopředu. Pro Plzeň to je druhá prohra v řadě. (21:55:20)

59:12
    Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
    LUKÁŠ MOUCHA jel po hrubce Houdka na útočné modré čáře na prázdnou bránu a do ni také uklidil kotouč.

58:39
    Moucha dostal kotouč na levém křídle, ale po zemi minul bližší tyč prázdné brány.

58:24
    Říha tečoval možnost z podobného místa, ale na hattrick to zatím nestačilo.

58:19
    Pánek umístil svou střelu z pravé strany do lapačky klouzajícího Nováka.

57:51
    Zakázané uvolnění domácích.

57:30
    Plzeň drží puk na levé straně, Pražané stíhají dostupovat.

56:48
    Karlovka se dostala z tlaku a rozehrává Houdek z vlastního obranného pásma.

56:18
    Pánek zakončil z pravého obránce na zadní tyč, jeho spoluhráč těsně uhýbal před Novákem.

55:45
    Plzeň jde do powerplay. Nemá, co ztratit.

55:42
    Oddechový čas pro tým Akademici Plzeň.

55:41
    Matoušek si zpracoval puk na levé straně, pádil na bránu, Novák zakročil na bližší tyči. Potom se postrkával s Kopencem. Oba budou vyloučeni.

54:45
    Karlovka má hru pod kontrolou a pouze velký kolaps by ji připravil o to, že poprvé od předloňského finále porazí Akademiky.

54:21
    Sochor si navedl puk v situaci dva na dva na střelu z levé strany do Černého.

53:39
    Kala byl forčekovaný Hradilem a pokud by chyboval, tak by šel Hradil sám na brankáře.

53:04
    Kala získal puk proti Hradilovi, ale Vávra zavřel modrou čáru.

52:10
    Plzeň kombinuje ve svém útočném pásmu a snaží se o kontaktní branku.

51:32
    V době, kdy už je Plzeň kompletní, tak se píská ofsajd Karlovky.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 19. Kopenec (Volf, Čmejla), 25. Volf (Dušek, Čmejla), 44. Glitta, 50. Volf (Dlabola), 60. Moucha – 42. Říha (Reitspies), 46. Říha (Reitspies)

UK Kings Prague: Novák (Mašek) – Vávra, Dušek (A), Chmiel, Oborník, Dlabola (A), Kopenec, Gebell – Volf, Konopásek, Kucharčík, Sochor, Glitta, Hradil, Škarda, Krchňák, Čermák, Martínek, Čmejla (C), Moucha, Škoda.
    Trenér: Hybner

Akademici Plzeň: Černý (Kubát) – Pánek, Kala, Soukup, Sýkora, Houdek, Jánský, Bláha – Reitspies (A), Šiška, Rejzek, Roubal (A), Gažík, Matoušek, Králíček, Říha, Folda, Šucha, Šibra (C).
    Trenér: Setikovský

Rozhodčí: Ovsík – Herles, Maňák