Carolina – Edmonton 6:3 (kon.) | Columbus – Chicago 7:3 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:0 (kon.)
Florida – Boston 1:3 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 0:1 (kon.) | Tampa – Winnipeg 2:3 (po pr.)
Washington – Buffalo 4:3 (po pr.) | NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 5:6 (kon.)
Nashville – Calgary 4:2 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (po pr.) | Anaheim – Montreal 3:4 (kon.)
Seattle – San Jose 7:1 (kon.) | Colorado – Vancouver 5:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 23.11.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný čtvrteční den. (04:11:38)

Dnešní utkání sledovalo 18 805 diváků.

Carolina o svém dnešním vítězství rozhodla především v první třetině, kde dokázala vstřelit čtyři branky a vypracovala si náskok, se kterým Edmonton nedokázal nic udělat.

58:56 Brent BURNS - 6:3

58:56
    5/6
    Carolina právě vstřelila branku!
    O osudu utkání je definitivně rozhodnuto. BRENT BURNS vyhodil puk z vlastního pásma tak šikovně, že zamířil do prázdné klece. Asistence: Jordan Staal a Jaccob Slavin.
    Burns B., Staal J., Slavin J., Kočetkov P., Teräväinen T.
    Bouchard E., Hyman Z., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R., McDavid C.

58:10
    Svečnikov se pokusil o Michigan, Pickard stihl uzavřít místo u tyčky.

57:58

57:40
    Pesce vystřelil od modré čáry a Pickard dokázal zasáhnout.

56:45
    Edmonton oslabení zatím zvládá velmi dobře.

56:10
    McLeod se v oslabení dostal do solidní příležitosti, z levého kruhu ale trefil pouze Kočetkova.

55:58
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Connor McDavid – 2 min., nedovolené bránění.

55:40
    Edmonton zkouší hru bez brankáře!

54:31
    McLeod se dostal ke střele z levého kruhu a pokusem po ledě na Kočetkova nevyzrál.

54:16
    Po delší době se musel do hry zapojit i Pickard, který si s tečovanou střelou od modré čáry poradil.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 10. Fast (Martinook, Chatfield), 10. Drury (Bunting, Orlov), 12. Teräväinen (S. Aho II, Jarvis), 15. Jarvis (Teräväinen, Chatfield), 23. Nečas (Svečnikov, Skjei), 59. Burns (J. Staal, Slavin) – 18. Hyman (Draisaitl, Bouchard), 38. Ekholm (R. McLeod, Foegele), 44. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins)

Carolina Hurricanes: Raanta (21. Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Drury, Bunting.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Edmonton Oilers: S. Skinner (15. Pickard) – Kulak, Nurse, Bouchard, Ekholm, Ceci, Broberg, Desharnais – Draisaitl (A), McDavid (C), Foegele – Hyman, Nugent-Hopkins (A), Kane – Ryan, R. McLeod, Janmark – C. Brown, Hamblin.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Hebert, Furlatt – Jackson, Marquis

Diváci: 18 805