Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (0:1 po s.n.) | Tábor – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.)
Třinec – Pardubice 2:1 (kon.) | Kladno – Slavia 4:8 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Přerov – Jihlava 6:4 (kon.) | Olomouc – Poruba 1:2 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 30.11.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Dorostenci Slavie splnili na ledě Kladna roli favoritů a dokráčeli si pro tak trochu povinné vítězství. Rytíři v úvodní třetině dvakrát vedli, Pražané nicméně okleštili první pauzu dvěma zásahy a skóre otočili. Kladnu se pak podařilo využít laxnosti soupeře a snížit z 2:5 na 4:5, jenže v ten moment "sešívaní" opět zabrali a nasázeli do domácí sítě ještě tři góly. (20:12:00)

Slavia právě vstřelila branku!
    Je to skutečně tak. Švancar přihrál od zadního mantinelu na modrou čáru. TOMÁŠ LORENZ se šikovně zbavil protihráče, povyjel si do levého kruhu pro vhazování a vystřelil zápěstím někam nad Voráčkovu lapačku. Asistence: Vojtěch Švancar.
    Lorenz T., Švancar V., Pšenička M., Egart T., Huk D., Neduchal J.
    Voráček A., Valuš J., Polášek O., Kozák T., Štefík M., Müller K.

59:00
    Tadeáš Egart si sjížděl na střelu před brankou. V dobré pozici puk nezasáhl. Slavia ale zjevně chce ještě jednou skórovat, teď svírá domácí pod velkým tlakem.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty závěrečné třetiny. Slavia zakládá kombinaci z vlastní poloviny.

57:21
    Slavia je kompletní a může se vydat do útoku.

56:49
    Jakub Neduchal likvidoval ze svého pohledu střelu z pravé strany. Puk vyrážel nad branku do ochranné sítě. Kladno zůstane v útočném pásmu, následuje buly.

55:50
    David Huk nahazoval kotouč od modré čáry. Adam Voráček vyrážel betonem. Jeden z hostů mu clonil ve výhledu, na teč ale nedošlo. Sešívaní jsou aktivní i ve čtyřech.

55:21
    Artur Matějovský – 2 min., krosček.

55:00
    Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Za stavu 7:4 a při kvalitě Slavie je zřejmé, že jde i o závěrečné minuty celého střetnutí. Duel se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

53:51
    Adam Keller byl velmi blízko gólu! Číhal před brankou, kde k němu propadl kotouč. Jeho pokus vytěsnil Adam Voráček reflexivně na pravou tyčku.

53:02
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Jakuba Neduchala.

52:28
    Závěr kladenské přesilovky byl ve znamení souboje o puk v rohu kluziště poblíž branky Slavie. Nyní už jsou Pražané v plném počtu.

52:00
    Po zakázaném uvolnění Kladna se bude vhazovat po pravé ruce Adama Voráčka.

51:45
    Slavia se v poklidu brání. Hokejistům v červených dresech se povedlo už dvakrát vyhodit puk na protější konec kluziště.

51:00
    Jakub Borkovec se snažil zachytit na modré čáře rukou letící kotouč. Nepodařilo se mu to. Kladenští musí opustit útočnou třetinu.

50:28
    David Huk – 2 min., sekání.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 5. D. Beran I (Háž, Klempíř), 17. Pytlík (Rambousek), 38. B. Novák (Háž), 44. D. Beran I (Klempíř, Dörfl) – 10. Šámal (D. Marek, Matějovský), 20. Matějovský (Pšenička, Kucharčík), 21. Šámal (Kucharčík, D. Marek), 33. J. Holejšovský (Oh), 36. Pšenička (Šámal, Matějovský), 47. Tichý (Labuzík, Huk), 48. Kucharčík (Šámal, Matějovský), 60. Lorenz (Švancar)

Rytíři Kladno: Voráček (Weber) – Borkovec, Krása (A), Háž, Dörfl, Štefík, Müller, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, B. Novák – Klempíř, Kulich, D. Beran I (A) – Polášek, Valuš, T. Kozák – Pěch.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Slavia Praha: Neduchal (Štěpánek) – D. Marek, Pšenička (A), Lorenz (A), Oh, Skyba, Hess, Labuzík – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Egart, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Keller.
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Turhobr – Maňák, Pěkný