NY Rangers – San Jose 6:5 (kon.) | Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 1:2 (kon.)
Los Angeles – Colorado 4:1 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Columbus Blue Jackets
Pondělí 04.12.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:43:47)

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:49
    David Pastrňák (BOS) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:34
    David Jiříček (CBJ) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 4, čas na ledě 09:50

1. Brad Marchand (BOS) 3+0
    2. Charlie McAvoy (BOS) 0+2
    3. Jeremy Swayman (BOS) 24 zákroků

Je za námi utkání mezi Bostonem a Columbusem. Domácí byli celý zápas lepší, ale dlouho je trápil gólman Martin. Dokonce hokejisté Blue Jackets šli na konci druhé třetiny zásluhou Jennera do vedení, ale třetí perioda už patřila Bradu Marchandovi, který v rozmezí 42. až 48. minuty vstřelil hattrick. Závěr si už Medvědi pohlídali, takže slaví další důležité dva body.

59:50
    Johnny Gaudreau dorážel ránu Boqvista. Domácí gólman si ale poradil, takže je jisté, že Boston dnes vyhraje.

59:29
    Charlie McAvoy zablokoval ránu Zacha Werenského. Hodně to beka Bruins bolí, zůstal ležet na ledě.

58:59
    Kirill Marčenko se před brankovištěm nedokázal otočit úplně nejrychleji. Poté navíc byla k vidění nepřesná zpětná přihrávka.

58:22
    Laineho dělovka z levého kruhu se mezi tři tyče nevešla. Finský útočník už je ale připraven na další ránu.

58:13

58:03
    Derek Forbort před brankou dokázal pokrýt střílené nahození.

57:36
    Rovnou to hosté zkouší bez brankáře, hraje se tedy pět na čtyři. Hned po buly střílel Zach Werenski do připraveného Swaymana.

57:29
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    James van Riemsdyk – 2 min., podrážení.

57:25
    Adam Boqvist svádí důrazný souboj v rohu kluziště. James van Riemsdyk ale taktéž příkladně bojuje.

56:55
    Columbus první sekundy svého oslabení tráví v útočném pásmu, jenže Bostonští to mají pokryté celkem dobře.

56:13
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    David Jiříček – 2 min., hákování.

56:04
    Alexandre Texier si mezi kruhy klepl o kotouč. Už to vypadalo, že se dostane k zakončení ze skvělé pozice, jenže obrana zareagovala.

55:17
    Zach Werenski hledal v mezikruží spoluhráče, přihrávka to ale byla hodně prudká.

54:50
    Kent Johnson z levého kruhu vyprášil připravenou lapačku Jeremyho Swaymana. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

54:17
    Pavel Zacha zavezl puk na červenou čáru, odkud nahodil kotouč směrem dopředu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 42. Marchand (Heinen, Coyle), 46. Marchand (McAvoy, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Zacha, McAvoy) – 40. Jenner (Olivier, Werenski)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, Forbort – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Heinen, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Poitras, J. van Riemsdyk – Lauko, Geekie, Beecher.
    Trenér: Jim Montgomery

Columbus Blue Jackets: S. Martin (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson (A), Bean – K. Johnson, Jenner (C), J. Gaudreau – Laine, Fantilli, Danforth – Marčenko, Voronkov, Činachov – Olivier, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: McIsaac, Schrader – Cherrey, Gawryletz

Diváci: 17 850