NY Rangers – San Jose 6:5 (kon.) | Boston – Columbus 3:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 1:2 (kon.)

Střely na bránu: 38 – 21 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté LA Kings naprosto ovládli třetí třetinu, v níž nakonec rozhodli o svém vítězství!

Po první třetině přitom vedlo Colorado díky gólu Joshe Mansona. Jedinkrát se skóre měnilo také ve druhé části. Na 1:1 srovnal tečí Andersonovy střely Quinton Byfield. V závěrečné části pak už na Laviny zřejmě dolehla únava ze včerejšího zápasu v Anaheimu. Na ledě už totiž bylo jen jedno mužstvo. Naděje hostům dlouho držel naděje brankář Georgijev, ovšem ani on už v čase 53:26 nestačil na výbornou souhru první formace KIngs, kterou zakončil do odkryté klece Quinton Byfield. O 56 sekund později se navíc prosadil po vyjetí zpoza branky Trevor Moore. Celek z Denevru pak ještě zkusil hru bez brankáře, 67 sekund před koncem však přes celé hřiště trefil prázdnou branku Drew Doughty.

59:56
    Joel Kiviranta si ještě vybruslil do zakončení z pravé strany, která pokryl Talbot.
    58:53 Drew DOUGHTY - 4:1

58:53
    6/6
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Teď už domácí opuštěnou klec soupeře trefili! Brankář Cam Talbot zastavil nahození soupeře a hned puk posunul na DREWA DOUGHTYHO. Zkušený obránce pak zamířil přes celé hřiště chirurgicky přesně – 4:1. Asistence: Cam Talbot.
    Doughty D., Talbot C., Fiala K., Danault P., Moore T., Anderson M.
    Toews D., Johansen R., Ničuškin V., Drouin J., MacKinnon N., Rantanen M.

58:29
    Trenér Avalanche Jared Bednar si vyžádal oddechový čas.

58:04
    Byfield a prázdná branka soupeře podruhé! Domácí útočník si dal tentokrát pozor, aby byl už za červenou čarou. Z bekhendu však opět minul.

57:35
    Hosté odvolali brankáře a Quinton Byfield mohl zaznamenat hattrick! Z vlastní poloviny těsně minul branku soupeře. Pískáno zakázané uvolnění.

56:52
    O něco se snažila třetí formace Colorada. Střela Rosse Coltona však byla zablokována.

55:59
    Do konce zápasu zbývají čtyři minuty. Zatím to nevypadá, že by hosté měli síly na to, aby s utkáním ještě něco udělali.

54:39
    Georgijev nyní přerušil hru po akci Fialy. Následuje reklamní pauza.
    54:22 Trevor MOORE - 3:1

54:22
    6/6
    Domácí dost možná lámou odpor soupeře! TREVOR MOORE převzal puk u zadního mantinelu. Tam se krásným manévrem vyhnul Calebovi Jonesovi a zamířil k brankovišti. Z ostrého úhlu pak kotouč pověsil k bližší tyčce nad levé rameno Georgijeva – 3:1. Asistence: Carl Grundström.
    Moore T., Englund A., Spence J., Danault P., Talbot C., Grundström C.
    Johnson J., Colton R., Wood M., Georgijev A., Jones C., Kiviranta J.
    53:26 Quinton BYFIELD - 2:1

53:26
    6/6
    Domácí přeci jen strhávají vedení na svou stranu! Zařídila to krásná souhra jejich elitní formace. Anže Kopitar nahrál doprava Adrianovi Kempemu, který od brankové čáry narýsoval pas na vzdálenější tyčku, kde puk doklepl do odkryté klece QUINTON BYFIELD – 2:1. Asistence: Adrian Kempe a Anže Kopitar.
    Byfield Q., Kempe A., Kopitar A., Talbot C., Doughty D., Anderson M.
    Georgijev A., Toews D., Ničuškin V., Olofsson F., Manson J., Rantanen M.

52:39
    Pokus Adriana Kempeho přizvedl do ochranné sítě Johnson. Reklamní přestávka.

52:10
    Hostům se teď podařilo trochu utlumit tlak Kings. Nyní drží puk na hokejkách.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Byfield (M. Anderson, Kempe), 54. Byfield (Kempe, Kopitar), 55. Moore (Grundström), 59. Doughty (Talbot) – 13. Manson (Rantanen, MacKinnon)

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Fiala, Danault (A), Moore – Laferriere, Dubois, Grundström – Kaliyev, Lewis, Anderson-Dolan.
    Trenér: Todd McLellan

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Manson, Toews, C. Jones, Byram, J. Johnson, Malinski – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, R. Johansen, Tatar – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Hebert, Lee – Gibbons, Baker

Diváci: 18 145