Slavia – Sparta 6:1 (kon.) | Č. Budějovice – Plzeň 4:5 (po pr.) | Poruba – Vítkovice 5:1 (kon.)
Jihlava – Třinec 1:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:6 (kon.) | Pardubice – Přerov 2:3 (kon.)
Zlín – Mountfield HK 1:7 (kon.) | Liberec – Tábor 2:4 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
HC Tábor
Sobota 09.12.2023, 15:30 • Svijanská aréna, Liberec • Extraliga dorostu • Skupina A

Máme tu konec tohoto klání, ze kterého bere Tábor plný počet bodů. V závěrečné třetině se hned v jejím úvodu prosadil Jan Hlavín, jenž si nikým nehlídán sjel k brance a přesně zavěsil. Ve zbytku třetiny si šelmy lámaly zuby na výborném Moustafovy. Minutu a půl před koncem zápasu si ještě Bílí Tygři vzali oddechový čas a zkusili to v šesti. V tu dobu přidal závěrečný gól do prázdné brány Adam Suchan. (19:25:23)

59:25 Adam SUCHAN - 2:4

59:25
    6/6
    Tábor právě vstřelil branku!
    Toto bude nejspíš gólová tečka za dnešním zápasem. ADAM SUCHAN z vlastního obranného pásma výborně prošel až do toho útočného, kde zasadil finální úder do odkryté klece Liberce. Asistence: Antonín Bačo, Jan Hlavín.
    Suchan A., Bačo A., Hlavín J., Pufr A., Slabý M., Moustafa A.
    Bajer M., Stromský V., Seidl J., Hrouda D., Kachlíř L., Vaněček J.

59:13
    Liberecká branka zůstává prázdná, svěřenci Milana Plodka to zkusí v šesti.

59:13
    Kotouč vyhozený táborskou obranou doputoval pouze na zakázané uvolnění. Liberecká střídačka v reakci na nepříznivý stav sahá po oddechovém čase.

58:17
    Fantastický Sebastian Charvát vychytal nebezpečnou šanci Václava Svobody. Táborský forvard číhal nikým nekrytý před brankou a když dostal kotouč, okamžitě pálil. Liberecký brankář se vytáhl lapačkou.

57:39
    Jakub Seidl neudržel útočné pásmo, a tak se musí pro kotouč vrátit až za vlastní branku.

56:28
    Výborná práce Václava Svobody dostává hru do obranného pásma Bílých Tygrů.

55:52
    Táborští působí poněkud pasivně a poctivou obrannou hrou se snaží dojít pro tříbodový výsledek.

54:35
    Domácí jsou z nejhoršího venku a hrají v plném počtu.

53:53
    Rychlý kontr Liberce ve vlastním oslabení končí neúspěchem, neboť najíždějícího Šimon Šejc upadl při přejezdu do útočného pásma.

52:33
    Poměrně nečekané vyloučení na liberecké straně. David Hrouda na modré čáře sevřel puk svou dlaní a je za to vyloučen na dvě minuty.

51:33
    Ondřej Slívko elegantně prošel středním pásmem a nakonec z levého křídla prověřil Sebastiana Charváta. Liberecký brankář schoval kotouč ve své náruči.

50:35
    Svižná střela Lukáše Kachlíře z pravého kruhu končí pouze v ochranné síti nad brankou. Vhazovat se bude po pravici Moustafy.

49:55
    Únik hostů dva na jednoho zakončoval střelec druhé branky Matěj Slabý. Sebastian Charvát se stihl včas přesunout a ukryl puk do svého náručí.

48:58
    Skákavý kotouč teď v ne úplně ideální chvíli vypadl z brankáře Tábora. Liberečtí z nepřehledné situace nedokázali nic vytěžit.

47:59
    Liberec po čas celého zápasu trápí nepřesná střelba, která se projevuje i teď při dobré šanci Matyáše Kratochvíla.

Ondřej Gajdáček

Branky a nahrávky: 19. Šejc (Krajdl, Kachlíř), 38. Seidl – 4. S. Pánek (V. Svoboda, Slabý), 38. Slabý (S. Pánek, V. Svoboda), 44. Hlavín (S. Pánek, Pufr), 60. Suchan (Bačo, Hlavín)

Bílí Tygři Liberec: Charvát (Průšek) – Seidl (C), D. Hrouda, Kachlíř, Vaněček (A), S. Zeman – Pekr, M. Kratochvíl I, Bajer – M. Kučera, Krajdl, Šejc – Stromský, Kinter, Choma.
    Trenér: Milan Plodek

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Lomoz, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Kostka – Suchan, Slívko, Strachota – Slabý, S. Pánek (A), V. Svoboda – Pícha, Podzimek, Šustík – Hlavín (A).
    Trenér: Milan Dančišin

Rozhodčí: Borecký – Serbus, Boček