Benátky n/J – Písek 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Mostečtí Lvi 6:1 (kon.) | Letňany – Cheb 6:4 (kon.)
Ústí n/L – Řisuty 3:2 (2:0 po s.n.) | Šumperk – Technika Brno 1:3 (kon.) | Val. Meziříčí – SHKM Hodonín 4:1 (kon.)
Havířov – Vel. Meziříčí 12:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 7:3 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:6 (kon.)
Hronov – Chomutov 2:13 (kon.) | Nový Jičín – Vyškov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Tábor 2:3 (kon.)
Děčín – Kobra 10:3 (kon.)
HK Opava
4:6 (2:1, 1:4, 1:1)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 09.12.2023, 17:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • 22. kolo

Opava byla ve třetí třetině lepším týmem a dostala se kontaktní trefou Štindla zpátky do hry, Žďár už si ale výhru vzít nenechal. V 58. minutě využil přesilovou hru Dušek a upravil na konečných 6:4 pro tým z Vysočiny. Ten v utkání prohrával 0:2 a následně 2:3, bravurně odehranou druhou třetinou se však nadechl k obratu. Táhl ho zejména kanonýr Půhoný, jenž zaznamenal v rozmezí necelých dvanácti minut hattrick. Plameny se tak díky zisku tří bodů dostaly v tabulce před Slezan na pátou pozici. (19:15:33)

59:33
    Další úspěšný zákrok Lukáše Víta, jenž má puk ve výstroji. Rozhodčí následně museli rozehnat menší potyčku. Opava už nemá dostatek času.

59:16
    Radim Štěpánek vypálil bez přípravy od modré čáry. Jeho pokus byl sražen poměrně dost vedle pravé tyčky.

58:48
    Jan Vašenka střílel z prostoru mezi kruhy bez přípravy těsně mimo. Závar před brankou ukončil Lukáš Vít přikrytím puku pod lapačkou. Buly.

58:15
    Pavel Zdráhal si vybral oddechový čas. Antonín Nowak po něm zůstává na střídačce. Opava to zkusí v šesti.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Dle všeho i celého zápasu.
    57:25 Dominik DUŠEK - 4:6

57:25
    Žďár právě vstřelil branku!
    Čtyři vteřiny před koncem domácího trestu Žďár odskakuje na rozdíl dvou branek a zřejmě rozhoduje o svém vítězství. Kukla přihrával pod sebe nalevo, kde číhal úplně volný DOMINIK DUŠEK. Ten křižnou ranou z kruhu skóroval střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Miroslav Kukla a Miroslav Rohlík.

57:05
    Plameny kombinují v útočné třetině. Zatím jejich snažení schází střelba. Unavení domácí už by potřebovali vystřídat.

56:02
    Další komplikace pro Opavu. Domácí špatně vystřídali a jsou ve čtyřech. Puk dostali až k protější brance.

55:29
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tomáš Krupa.

55:02
    Hra je v těchto chvílích hodně rozkouskovaná. Čas rychle kvapí, Opavě už zbývá na srovnání jen necelých pět minut.

54:00
    Vyhození přes všechny čáry rovněž na druhé straně. Aktéři zápasu se stěhují před Nowaka.

52:21
    Akci Opavy zastavil ofsajd. Krátce po buly se Žďár nad Sázavou provinil zakázaným uvolněním.

51:42
    Jaroslav Ludvík střílel z pravé strany zápěstím na bližší tyč. Narazil jen na Nowakovu vyrážečku.

50:50
    Oba týmy si v těchto chvílích přehazují hrací předmět jako horký brambor. Touš se stěhuje ze strany na stranu, avšak bez výraznějšího efektu.

49:21
    Jan Wasserbauer vypíchl puk v levém kruhu a pohotově vypálil na bližší tyč. Chyba potrestána nebyla, Antonín Nowak ukryl jeho dělovku ve výstroji.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 3. Vojtovič (Jak. Ludvík, Beránek), 18. Brada, 28. Rousek (Šindelář, Stuchlík), 47. Štindl (Ervasti, Vašenka) – 19. Čejka (T. Ludvík, Jícha), 26. Půhoný, 31. Půhoný (Dušek, Rohlík), 35. Wasserbauer (Půhoný, Dušek), 38. Půhoný (Dušek), 58. Dušek (Kukla, Rohlík)

HK Opava: Slíž (41. Nowak) – Šindelář (C), Backa, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Káňa, Stuchlík (A), Rousek (A) – Häring, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Krupa, Štindl, Kotásek.
    Trenér: Pavel Zdráhal

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít (Sláma) – Kulhánek, Kukla, Pleva (C), Grauer, Půža, Jar. Ludvík – Půhoný (A), Wasserbauer (A), Dušek – Čejka, T. Ludvík, Jícha – Chlubna, Štola, Rohlík – Gregar.
    Trenér: Milan Řehoř

Rozhodčí: Held – Rychlý, Bubela