Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 4:3 (kon.)
Boston – Arizona 5:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 2:4 (kon.) | Dallas – Vegas 1:6 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
St. Louis Blues
Sobota 09.12.2023, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Utkání je u konce a domácí připisují dva body. Ve třetí třetině to ale byli hosté, kdo se snažil o zakončení, střelecká převaha byla jasně na straně St. Louis, jenže to důležité se odehrávalo převážně u gólmana Hofera. Toho ve 47. minutě překonal Jegor Činachov a dal svému celku více klidu. A když se Jegor Činachov trefil v 53. minutě i v přesilové hře, vypadalo vše jasně. Trenér hostů ale zvolil dlouhou power-play a v 58. minutě přišlo snížení z hole Roberta Thomase. Hra bez gólmana pokračovala, taktéž tlak St. Louis, nicméně gól už padl jen na druhé straně. Alexandre Texier skóroval čtyři sekundy před koncem do prázdné brány a uzavřel tak skóre na 5:2. Columbus je po této výhře na posledním místě Metropolitní divize s 23 body, St. Louis je v Centrální divizi na šestém místě s 27 body.

Columbus bude v dalším utkání hrát v neděli od 19:00 doma proti Floridě, St. Louis se představí ve stejný den od 2:00 na ledě Chicaga.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:12:41)

Columbus právě vstřelil branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Danforth vyhodil do středního pásma, kde ALEXANDRE TEXIER přebruslil a obehrál Kruga a hravě zakončil do prázdné branky St. Louis – 5:2. Asistence: Justin Danforth.
    Werenski Z., Danforth J., Činachov J., Greaves J., Blankenburg N., Marčenko K.
    Vrána J., Thomas R., Kyrou J., Krug T., Neighbours J., Bučněvič P.

59:11
    Kyrou střílel z první, Greaves jeho ránu vyrazil a domácí pak s lehkou tečí vyhodili ven z pásma.

58:38
    Činachov nebyl daleko od hattricku, bekhendem ale těsně minul prázdnou branku a bylo z toho zakázané uvolnění.

58:10
    Vypadá to, že Columbus ještě nemá vyhráno. Nyní to na Greavese létá ze všech možných pozic a on nemá vždy ideální výhled.

57:45
    Hofer je zase na střídačce, pokračuje power-play St. Louis.
    57:38 Robert THOMAS - 4:2

57:38
    6/6
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté ještě dramatizují závěr. Greaves nedokázal zastavit nahození, od jeho betonu se puk odrazil na hůl ROBERTA THOMASE a ten nadvakrát dostrkal puk za brankovou čáru – 4:2. Asistence: Brayden Schenn, Torey Krug.
    Thomas R., Schenn B., Hofer J., Krug T., Neighbours J., Bučněvič P.
    Werenski Z., Voronkov D., Činachov J., Greaves J., Blankenburg N., Marčenko K.
    57:22 Greaves vyčapal Hayese

57:22
    V další kombinaci přišel křížný pas na Hayese, Greaves se ale stihl přemístit a vytáhl parádní zákrok lapačkou.

57:10
    Rána z levého kruhu v podání Justina Faulka byla zblokována, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.

56:38
    Zakázané uvolnění Columbusu, vše se vrací před Greavese.

56:03
    Marčenko zablokoval rozehru hostů a alespoň dostal hru do středního pásma.

55:35
    Greaves neměl moc dobrý výhled, stínili mu hned dva soupeři, přesto dokázal Kyrouovo nahození od modré čáry pokrýt.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Marčenko (Voronkov, Činachov), 18. Fantilli (K. Johnson, Bemström), 47. Činachov (Marčenko, Voronkov), 53. Činachov, 60. Texier (Danforth) – 15. Thomas (Bučněvič), 58. Thomas (B. Schenn, Krug)

Columbus Blue Jackets: Greaves (S. Martin) – Blankenburg, Werenski (A), Peeke, Provorov, Jiříček, Bean – Danforth, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Bemström, Fantilli, K. Johnson – Olivier, Kuraly (A), Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

St. Louis Blues: Hofer (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Perunovich, Tucker – Neighbours, Thomas (A), Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (C), Hayes – Kapanen, Sundqvist, Saad – Vrána, Alexandrov, Toropčenko.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Pochmara, Blandina – Murray, Marquis

Diváci: 15 713