Olomouc – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Jihlava 1:4 (kon.)
Přerov – Pardubice 4:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 4:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 3:5 (kon.)
HC Litvínov – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
HC Kometa Brno
Sobota 09.12.2023, 12:00 • Svijanská aréna, Liberec • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Je konec. Kometa nakonec dokázala přetlačit Tygry rozdílem jednoho gólu a to konkrétně z hole Jindřicha Habermanna. To je ode mně vše, budu se na vás těšit zas někdy u onlajnů. Napočtenou! (14:20:10)

59:38
    Liberec hraje bez brankáře!

58:29
    Krásná individuální akce Mikuláše Jenčovského nekončí gólem. Ten se prokličkoval až před branku, odkud nahrál na vzdálenější tyč. Ondráček se ale bleskurychle přesunul.

57:34
    Hosté ne a ne vyhodit. Už třetí icing v krátkém intervalu z jejich strany.

57:15
    A střídačka Bílých Tygrů si bere oddechový čas. Uvidíme, co svěřenci Valdemara Jiruše navaří.

57:15
    Zakázané uvolnění hostů vrací hru do útočného pásma příhodně pro Tygry.

56:36

56:34
    Ani Prokůpkův pokus z bezprostřední blízkosti se nepotkal s úspěchem.

56:20
    Meiselova dělovka od modré jen těsně minula bránu.

55:28
    Jenčovského nahrávka na Průška u modré čáry byla vypíchnuta a šelmy tak musejí zakládat útok nový.

54:36
    Tygři mají dobrou příležitost reagovat na stav utkání. Faulem se provinil Bárta, kterého nyní stihne trest dvou minut na trestné.

52:12
    Pekař se prokličkoval až do útočného pásma, jeho zadovka zpoza branky na modrou ale byla vychýlena brněnskou holí.

50:53
    Průšek se jako obránce ve spolupráci s Vološínem dostal z hloubi obranné třetiny až do samotného zakončení před Ondráčkem, právě brněnský brankář ale proti jeho pokusu předvedl nelehký zákrok.

50:32
    Kometa zamkla Tygry v pásmu a zkouší ostřelovat jejich bránu. Nyní to zkoušel od modré Bůžek, jeho pokus ale Schnattinger lapil.

49:46
    Po souboji v neutrální třetině se hra vrací do obranného pásma Tygrů kvůli icingu.

49:27
    Rána Otavy po zásahu Schnattingera končí v ochranné síti.

49:16
    Hned dvě za sebou následující zakázaná uvolnění hostů nám teď kouskují hru.
    48:46 Jan EKRT - 3:4

Kryštof Havíř

Branky a nahrávky: 14. Janata (J. Ehrenberger), 27. Janata (TS), 45. Meisel (Pilíšek, Lachkovič) – 10. Boltvan (Ekrt, Bůžek), 32. Zembol (Ekrt, D. Moravec), 48. Habermann (D. Svoboda, Boltvan), 49. Ekrt (Rakus)

Bílí Tygři Liberec: Schnattinger (Macourek) – J. Ehrenberger (A), A. Král, P. Průšek, Pilíšek, Meisel, Jarabko, Macháček – Jenčovský (C), Šťástka, Janata – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Prokůpek, Křížek, Vološín – Lachkovič, Kofroň, Hrabčák.
    Trenér: Valdemar Jiruš

HC Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – Antony, D. Svoboda (A), Zubíček, A. Pospíšil, Bůžek, Čaňo – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Zembol, Ekrt, Rakus – J. Nesvadba, D. Moravec, Chludil – Veselský, Habermann, Mots – Halačka.
    Trenér: Karel Beran

Rozhodčí: Vepřovský, Bernat – Roischel, Landsmann