Rauma – Pardubice cz 2:3 (kon.) | Vítkovice – Rapperswil cz 5:1 (kon.) | Färjestad – Skellefteå 1:4 (kon.)
Växjö – Ženeva 3:2 (kon.)
Växjö Lakers
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Genève-Servette HC
Úterý 12.12.2023, 19:00 • Vida Arena, Växjö • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

To je pro dnešek úplně vše! Přeji vám klidnou noc a u dalších textových přenosů naviděnou. (21:26:18)

Statistiky zápasu

Střely na branku: 36 – 33
    Vyloučení: 3 – 5
    Góly v přesilovce: 2 – 0
    Góly v oslabení: 0 – 1
    Vhazování: 48 % – 52 %

Odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Växjö a Servette Ženeva je u konce! Z postupu do semifinále této soutěže se raduje švýcarské mužstvo. To sice první dvě třetiny nebylo tolik výrazné a také bylo ve 36.minutě potrestáno brankou Nilssona. Jenže v poslední části postupně na 2:1 otočili totožnými akcemi Vatanen a Maninnen. Växjö poté šlo do přesilovky, ze které dvakrát skórovalo rychle po sobě. Tečovanými střelami se prezentovali Kossila a R.Rosén. Závěrečný tlak Švédům gól nepřinesl, a tak se po celkovém skóre 4:6 loučí s mezinárodní soutěží.

60:00

59:52
    Šance švědského celku definitivně ukončeny, jelikož Servette vyhazuje.

59:30
    Växjö vytvořilo závar před hostující brankou, ale nikdo se nedokázal trefit do brankového prostoru.

59:07
    Julius Honka zkusil své štěstí přes všechny čáry do odkryté branky, jenže těsně míjí.

58:50
    Jussi Olkinuora měl před sebou několik těl hráčů, ale i tak si se střelou od modré poradil.

58:19
    Domácí na krátkou dobu vyhnáni z útoku. Musí opět začínat od nuly.

57:46
    Divočiny na obou stranách neskončili gólem, ačkoliv hosté už mířili do prázdné svatyně.

57:14
    Kalle Kossila to po krátké souhře zkoušel z velkého úhlu. Rameno hostující brankáře zabránilo nejhoršímu.

56:35
    Po šťastných odrazech se před hostující brankou usadí šestice hráčů domácích. Emil Larmi totiž míří na střídačku.

56:02
    Icing je okamžitě pískán Ženevě. Ta bude muset opět poctivě bránit.

55:43
    V držení kotouč jsou stále lepší domácí, ale k vážnější se možnosti se zatím neprotlačili.

55:11
    Olkinuora si poradil s ošemetnou situací před svou brankou a proto nás čeká komerční přestávka.

54:41
    Emil Sylvegård neúspěšně bojoval u mantinelu, jenže Servette pouze vyhazuje.

54:05
    Emil Larmi si musel poradit s rozehrávkou, což se povedlo a Växjö se může opět tlačit dopředu.

53:36
    Velice dlouho se hraje bez přerušení, ale na puku jsou stále domácí.

52:56
    Domácí obránce nestačil zachytit kotouč před modrou čáru, a tak bude muset začít odzadu.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 36. Nilsson (Blichfeld), 49. Kossila (Blichfeld, Persson), 50. R.Rosén (Persson, M.Sylvegård) – 45. Vatanen (Maninnen, Jooris), 47. Maninnen (Jooris)

Växjö Lakers: Larmi (Åhman) – Persson, Carlsson, Cooper, Martinsson, Giuttari, E.Rosén, Hurtig – M.Sylvegård, Kossila, Ågren – Rieder, R.Rosén, McLaughlin – Blichfeld, Eriksson, Nilsson – E.Sylvegård, Lundberg, Gustafsson – Svensson
    Trenér: J.Jonsson

Genève-Servette HC: Olkinoura (Descloux) – Vatanen, Jaquemet, Karrer, Berni, Honka, Le Coultre, Völlmin, Chanton – Miranda, Richard, Winnik – Hartikainen, Manninen, Jooris – Praplan, Filppula, Rod – Bertaggia, Pouliot, Berthon
    Trenér: J.Cadieux

Rozhodčí: Brander, Kova – Nyqvist, Lundgren
    05.12.2023
    Ženeva - Växjö 4:1

Branky a nahrávky: 4. Filppula (Pouliot), 5. Berni (Manninen), 19. Richard (Winnik, Miranda), 36. Praplan – 58. Rieder (Ågren)