NY Rangers – Toronto 3:7 (kon.) | Ottawa – Carolina 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 4:2 (kon.)
St. Louis – Detroit 4:6 (kon.) | Nashville – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Seattle – Florida 4:0 (kon.)
Vancouver – Tampa 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 5:4 (po pr.) | Edmonton – Chicago 4:1 (kon.)
San Jose – Winnipeg 2:1 (kon.)
New York Rangers
3:7 (1:4, 2:0, 0:3)
Toronto Maple Leafs
Středa 13.12.2023, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Utkání je u konce a jestliže domácí dokázali ve druhé části vše zdramatizovat, tak ve třetí dvacetiminutovce si Toronto vše pohlídalo a dokráčelo k jasné výhře. Už ve 42. minutě hosté využili přesilovku, když se trefil Mitchell Marner a uklidnil tak kanadský celek do následujících minut. V nich Toronto dokázalo ubránit výpady soupeře a v závěru ještě dvakrát udeřilo. V 58. minutě přidal svou dnes druhou branku Auston Matthews a v power play domácích pečetil výsledek David Kämpf. Zápas tak skončil výsledkem 3:7. Po této porážce jsou NY Rangers stále na prvním místě Metropolitní divize s 39 body, Torontu v Atlantické divizi patří třetí místo s 35 body.

NY Rangers budou v dalším utkání hrát v sobotu od 1:00 doma proti Anaheimu, Toronto se představí už v pátek na svém ledě proti Columbusu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:11:34)

59:10
    Utkání se dohrává v útočném pásmu New Yorku, Jones si ještě musí dávat pozor.
    58:33 David KÄMPF - 3:7

58:33
    6/6
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden úder hostů. Brodieho plácnutí přes všechny čáry sice skončilo vedle prázdné branky, nicméně hrozící zakázané uvolnění zrušil spěchající DAVID KÄMPF, byl u puku jako první a hravě jej doklepl za brankovou čáru – 3:7. Asistence: TJ Brodie.
    Kämpf D., Marner M., Gregor N., McCabe J., Jones Mar., Brodie T.
    Panarin A., Trocheck V., Wheeler B., Kreider C., Gustafsson E., Zibanejad M.

57:48
    Domácí to i přes velkou ztrátu ještě zkouší bez brankáře.
    57:11 Auston MATTHEWS - 3:6

57:11
    6/6
    Teď už to ale vypadá, že je rozhodnuto. Hosté si zase vybojovali puk, AUSTON MATTHEWS se probojoval přes modrou čáru, první střelu mu sice obránce zablokoval, dostal však druhý pokus na prudkou ránu a tou už Šesťorkina překonal – 3:6. Asistence: William Nylander, Jake McCabe.
    Matthews A., Jones Mar., Rielly M., Bertuzzi T., Brodie T., Nylander W.
    Trouba J., Brodzinski J., Šesťorkin I., Cuylle W., Lindgren R., Zibanejad M.

57:01
    Po ztrátě domácích vznikl kontr Toronta, Bertuzzi ale nedokázal při tísnění zakončit.

56:11
    Po křížné přihrávce na levou stranu zakončoval Gustafsson, v Jonesově postoji ale potřebnou mezírku nenašel.

55:37
    Závar před brankou Toronta, o dopíchnutí se snažil Trocheck, Jones si své území ale dokázal pohlídat.

55:31
    Zakázané uvolnění Toronta, vše se nám stěhuje před Jonese.

54:41
    Přitvrzuje se nám, u mantinelu přibylo opravdu důrazných soubojů a hitů.

53:03
    Přesilovka hostů je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.

52:57
    Závar před Šesťorkinem, ten si chvíli nebyl jistý zákrokem, nakonec ale našel puk pod sebou a přerušil hru.

52:28
    Goodrow opět posílá puk za červenou čáru.

51:57
    Domácím oslabení zatím vychází, Toronto se nemá jak dostat do útočného pásma.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Wheeler, 37. Zibanejad (Panarin, Fox), 39. Wheeler (Zibanejad, Trouba) – 4. Matthews (W. Nylander, Gregor), 6. Timmins (Järnkrok, Domi), 16. Järnkrok (Tavares), 16. Marner (Matthews, Lagesson), 42. Marner (Rielly, Matthews), 58. Matthews (W. Nylander, McCabe), 59. Kämpf (Brodie)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), E. Gustafsson, Schneider, Z. Jones – Wheeler, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Brodzinski, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow (A), Vesey.
    Trenér: Peter Laviolette

Toronto Maple Leafs: Mar. Jones (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), McCabe, Lagesson, Timmins, Benoit, Lajoie – W. Nylander, Matthews, Gregor – Marner (A), Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Kämpf, McMann.
    Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: Kea, Hebert – Gibbons, Kelly

Diváci: 18 006